اخبار ویژه

کد خبر : 251471 تاریخ ثبت : 1398/11/6 12:23:59

بسته‌های غذایی به ارزش ۱۶ میلیارد ریال بین کودکان مبتلا به سوءتغذیه استان بوشهر توزیع شد

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه ۲ هزار ۶۸۴ نفر کودک مبتلا به سوءتغذیه در استان تحت حمایت این نهاد هستند گفت: در ۱۰ ماه امسال افزون بر ۱۶.۶ میلیارد ریال بسته‌های غذایی بین کودکان مبتلا به سوءتغذیه در استان بوشهر توزیع شده است.

به گزارش آزادنما؛

احمد لطفی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت کودکان تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به این‌که فقر غذایی در کودکان نیازمند می‌تواند در آینده مشکلات زیادی برای آن‌ها ایجاد کند، اظهار داشت:برای مقابله با سوءتغذیه کودکان با مشارکت وزارت بهداشت  طرح‌های مهمی اجرایی شده و کودکان زیر پنج سال که از نظر شاخص‌های رشد در وضعیت مناسبی نیستند توسط مراکز بهداشتی و درمانی شناسایی و به کمیته امداد معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون 2 هزار 684 نفر کودک مبتلا به سوء تغذیه در سطح استان تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت:در 10 ماه امسال 16.6 میلیارد ریال برای تامین سبد غذایی به  کودکان دارای سوء تغذیه پرداخت شده است.

لطفی سرانه هر سبد غذایی ارائه شده  به کودکان یاد شده را در ماه یک میلیون ریال دانست و تصریح کرد: هر سبد شامل اقلامی از جمله حبوبات، لبنیات و تخم مرغ، برنج، ماکارونی و روغن می‌باشد که از طریق فروشگاه‌های طرف قرارداد به گروه‌های هدف تحویل می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه هر کودک طی یک یا 2 دوره شش ماهه تحت حمایت قرار می‌گیرد گفت: کمیته امداد برای یاری رساندن به جامعه هدف خود و کودکان دچار سوءتغذیه برنامه‌های خوبی اجرا می‌کند و حمایت نیکوکاران مطمئناً در پیشبرد سریع‌تر این اقدامات نقش دارد./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج