اخبار ویژه

کد خبر : 251468 تاریخ ثبت : 1398/11/6 12:21:42

جزئیاتی از نقش‌های خاص جشنواره فیلم امسال/ شانس‌های سیمرغ کدامند؟

جزئیاتی از نقش‌های خاص جشنواره فیلم امسال/ شانس‌های سیمرغ کدامند؟تنها چند روز‌ تا آغاز ۳۸امین دوره جشنواره فیلم فجر باقی مانده و گمانه‌زنی درباره فیلم‌ها و نقش‌ها شروع شده است.

به گزارش آزادنما؛

جشنواره فیلم فجر به عنوان بهار سینمای ایران و یکی از مهم‌ترین رویدادهای هنری کشور شناخته می‌شود. از این‌رو همواره سینماگران ایرانی ساعت خودشان را با ایام برگزاری جشنواره تنظیم کرده‌اند. جشنواره فجر نقش مهمی در معرفی فیلم‌ها دارد و باتوجه به ضریب رسانه‌ای که به فیلم‌ها می‌دهد، می‌تواند در زمان اکران عمومی به فروش بیشتر فیلم کمک شایانی بکند. یکی از مولفه‌های مهم برای مطرح شدن فیلم، شخصیت‌ها و نقش‌های خاص آن است.

کاراکترهای یک فیلم و البته اجرای آن توسط بازیگر هرچقدر خاص و قوی‌تر باشد طبعا آن فیلم با استقبال بیشتر منتقدان و مخاطبان روبرو خواهد شد. امسال هم مانند دوره‌های پیشین، فیلمسازان متعددی از نسل‌های مختلف در جشنواره حضور دارند.

در این بین و با توجه به اطلاعاتی که درباره آن آثار بدست آمده می‌خواهیم نقش‌ها و بازیگرانی که شانس بیشتری برای دریافت سیمرغ فجر را دارند بررسی و مرور کنیم. این گزارش صرفا براساس بخش کوچک اطلاعاتی که در دسترس خبرنگار فارس است تهیه شده و باید برای قضاوت دقیق‌تر تا اکران فیلم‌ها در جشنواره صبر کرد.

**ساعدسهیلی(روز صفر)

ساعد سهیلی که درابتدا زیر سایه پدرش بود، چند سالی است که دارای هویت مستقلی در سینما شده و چند نقش خوب را به سینمادوستان هدیه کرده است. سهیلی در فیلم سعید ملکان با استفاده از گریم و گویش حرفه‌ای به قدری در نقش عبدالمالک ریگی فرو رفته که باعث غافلگیری تماشاگران خواهد شد.

**امیرجدیدی(روزصفر)

فیلم اول ملکان به جز ساعد سهیلی یک نقش مهم دیگر هم دارد. بعد از "شبی که ماه کامل شد" برخی معتقد بودند نقش و حضور نیروهای امنیتی در فیلم نرگس آبیار کم‌رنگ است. حالا امیر جدیدی که توانایی‌های فیزیکال خوبی دارد در این فیلم در نقش یک مامور امنیتی مقتدر را بازی کرده است؛ نقشی که بازیگران زیادی در سینمای ایران شانس تجربه آن را پیدا نمی‌کنند.

**علی نصیریان(خورشید)

جناب علی نصیریان یکی از سرمایه‌های سینمای ایران است. او سال قبل سیمرغ گرفت اما امسال در فیلم فیلمسازی حضور پیدا کرده که نام بزرگی دارد. مجید مجیدی بازهم سراغ سینمای اجتماعی رفته و احتمالا باید منتظر یک غافلگیری از او باشیم. علی نصیریان در فیلم مجیدی در یک نقش حساسیت‌برانگیز حضور یافته است. شخصیتی که نه تنها درباره علی نصیریان که حتی در کل سینمای ایران اتفاقی جدید و جسورانه است. باید منتظر علی نصیریان در نقشی با مختصات خاص اخلاقی باشیم.

**پیمان معادی(درخت گردو)

پیمان معادی در فیلم‌های اصغر فرهادی را فراموش کنید. او در فیلم جدید محمدحسین مهدویان نقش مردی داغدار را ایفا کرده که قرار است مخاطب را شدیدا تحت‌تاثیر قرار دهد. معادی به کمک گریم واقعی و البته زبان کُردی که در کل فیلم وجود دارد کاراکتر ویژه‌ای را خلق کرده است. باید منتظر فیلمی باشیم که مخاطب شدیدا درگیرش خواهد شد؛ فیلمی که روح دارد.

 

**فرامرز قریبیان(خروج)

یکی دیگر از بازیگران نسل اول بعد از انقلاب که چندسالی بود بی‌سروصدا بود امسال قرار است در فیلمی اعتراضی به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا مهمان جشنواره شود. همانطور که قبلا هم درباره داستان «خروج» مطرح شده، قریبیان در نقش سردسته کشاورزانی معترض را بازی می‌کند که راهی پایتخت می‌شوند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج