اخبار ویژه

کد خبر : 251432 تاریخ ثبت : 1398/11/5 09:55:33

شورای نگهبان به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کرده است

شورای نگهبان به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کرده استقائم مقام و سخنگوی هیات نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر گفت: این شورا وظیفه شرعی و قانونی خود را در خصوص جلوگیری از ورود ناخالصی‌ها به ارکان نظام ایفا کرده است.

به گزارش آزادنما؛

خلیل رضایی روز پنجشنبه با تاکید بر لزوم تمکین همگان به قانون و ایجاد وحدت و تشویق مردم به حضور هر چه بیشتر درانتخابات یادآورشد: طبیعتا مردم بصیر و انقلابی لبیک گوی فرمایش‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب در مشارکت پرشور با حضور همه طیف‌های سیاسی خواهند بود.  

وی افزود: شورای نگهبان طبق اصل 99 قانون اساسی و مواد مندرج در قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی وظیفه نظارت و بررسی صلاحیت کاندیداها را به عهده دارد که طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب احراز، وظیفه شورای نگهبان است و قهرا باید صلاحیت‌ها را احراز کند همچنان که وظیفه وزارت کشور هم هست.

رضایی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند: "من البته به هیچ وجه توصیه نمی‌کنم که کسی در مقابل افرادی که می‌خواهندبا قانون گردن کلفتی کنند کوتاه بیایید" اضافه کرد: طبق کلیات برنامه زمان‌بندی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دریافت شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص همه داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور در مورخه یازدهم بهمن ماه اعلام خواهد شد.

قائم مقام و سخنگوی هیات نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر اظهارداشت: طبق آمار موجود حدود 380 پاسخ استعلام از مراجع قانونی واصل شده که صلاحیت 98 درصد داوطلبان از سوی هیات‌های اجرایی مورد تائید قرار گرفته است مسئولان محترمی که مدعی اشراف بر محتویات پرونده‌های فوق الذکر هستند آیا پاسخ و حجت شرعی و قانونی مبنی بر عدم انجام وظایف قانونی خود به افکار عمومی در این زمینه را دارند؟

وی افزود: حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طیف‌های مختلف سیاسی در دوره‌های گذشته بیانگر رعایت مر قانون و پرهیز از هرگونه خط کشی سیاسی و جناحی از سوی شورای نگهبان بوده است./ایرنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج