اخبار ویژه

کد خبر : 251426 تاریخ ثبت : 1398/11/5 09:49:37

عملیات شبانه امدادگران در کوه‌های صعب‌العبور برای یافتن و نجات کوهنورد جمی

عملیات شبانه امدادگران در کوه‌های صعب‌العبور برای یافتن و نجات کوهنورد جمیرئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جم از نجات کوهنورد جمی در کوه‌های صعب‌العبور توسط امدادگران هلال احمر خبر داد.

به گزارش آزادنما؛

احمد یزدانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان جم، اظهار داشت: عملیات نجات و یافتن کوهنوردی در کوه‌های پدری جم توسط امدادگران با موفقیت انجام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جم افزود: طی تماسی که فرد مفقود شده با مرکز فوریت‌های هلال احمر داشت خبر مفقود شدن و گم کردن مسیر برگشت به پایین را اعلام کرد که بلافاصله یک تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان به محل اعزام شد و عملیات گشت‌زنی و جستجوی نقطه به نقطه آغاز شد.

وی بیان کرد: امدادگران پس از ۳ ساعت جستجو و پیاده‌روی در مسیرهای صعب‌العبور اطراف کوه پدری، کوهنورد مفقود شده را پیدا کردند و پس از بررسی علایم حیاتی و اقدامات اولیه با رعایت اقدامات ایمنی و اصولی به پایین کوه هدایت کردند.

یزدانی با تقدیر از تلاش‌های نجاتگران و امدادگران هلال احمر گفت: افرادی که قصد رفتن به کوه و ورزش  کوهپیمایی دارند بدون راهنما اقدام به این کار نکنند و قبل از تاریک‌شدن هوا به کوهپیمایی خاتمه بدهند و زمان را مد نظر داشته باشند تا شاهد اتفاقات ناگوار احتمالی نباشیم.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج