اخبار ویژه

کد خبر : 251404 تاریخ ثبت : 1398/11/2 18:50:24
پانزدهمین ایثار ماندگار استان بوشهر؛

مادر بوشهری نجات بخش جان سه هم‌وطن شد

مادر بوشهری نجات بخش جان سه هم‌وطن شدمسئول فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پانزدهمین اهدا عضو استان بوشهر در سال 98 نجات‌بخش جان سه هم‌وطن نیازمند به دریافت عضو شد.

به گزارش آزادنما؛

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پس از اعلام همکاران ما در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر مبنی بر وجود بیمار با علائم مرگ مغزی و تأیید نهایی تیم تخصصی اهدای عضو مقدمات لازم برای برداشت کبد و دو کلیه این بانوی مهربان انجام پذیرفت.

وی با تشکر از همکاری کادر درمانی بیمارستان سلمان فارسی بوشهر در تشخیص و اعلام به‌موقع این ایثار ماندگار افزود: پس از اعلام رضایت خانواده نوع‌دوست بختیاری نژاد برای اهدای عضو با حضور تیم اعزامی پیوند از شیراز نسبت به برداشت کبد و دو کلیه اقدام شد.

وی ادامه داد: با انجام پانزدهمین ایثار ماندگار در سال ۹۸ سه هم‌وطن نیازمند به دریافت عضو در بیمارستان پیوند شیراز به زندگی سلامی دوباره دادند.

رضایت به‌موقع، نقش حیاتی در نجات جان هم‌وطنان دارد

رئیس مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی (OPU) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: رضایت به‌موقع خانواده‌هایی که بیمار مرگ مغزی در بیمارستان‌ها دارند نقش به سزایی در نجات جان هم‌وطنان نیازمند به اهدای عضو دارد.

باقری تصریح کرد: در آموزه‌های دینی همواره بر نیکوکاری و نوع‌دوستی و مورد آزمایش الهی قرار گرفتن کسانی‌که ایمان آورده‌اند تاکید شده است و مواجهه با مرگ مغزی نیز مثالی عینی برای این موضوع است.

وی اضافه کرد: مادر مهربان ۵۸ ساله بوشهری بنام پری بختیاری نژاد که به علت سکته مغزی دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده ایثارگر این زنده یاد صبح امروز اعضای پیکر وی در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر اهدا شد.

مسئول فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه این ۶۵ ایثار ماندگار استان بوشهر است خاطرنشان کرد: اعضای پیکر این مادر عزیز شامل کبد و دو کلیه برداشت و به بیمارستان ابوعلی سینای شیراز فرستاده شد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج