اخبار ویژه

کد خبر : 251402 تاریخ ثبت : 1398/11/2 18:49:08

ظرفیت 200 میلیون دلاری صادرات میگوی پرورشی از بوشهر

استاندار بوشهر گفت: ارزش صادرات میگوی پرورشی استان بوشهر 70 میلیون دلار بوده و این استان با وجود ظرفیت‌های موجود می‌تواند این رقم را تا 200 میلیون دلار افزایش دهد.

به گزارش آزادنما؛

عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست با مدیرعامل شیلات ایران با اشاره به ظرفیت استان بوشهر در حوزه شیلات، اظهار داشت: استان بوشهر با وجود ظرفیت عظیم دریا یکی از استان‌های پیشرو در تولید میگوی پرورشی هم هست.

استاندار بوشهر بیان کرد: با فعالیت مطلوب در حوزه شیلات و آبزیان علاوه بر رونق فعالیت اقتصادی در بخش آبزیان، شاهد توسعه اشتغال و کاهش بیکاری هم خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بیش از 60 درصد میگوی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود، خاطرنشان کرد:  ارزش صادرات میگوی پرورشی استان بوشهر 70 میلیون دلار بوده و این استان با وجود ظرفیت‌های موجود می‌تواند این رقم را تا 200 میلیون دلار افزایش دهد.

گراوند تصریح کرد: با وجود ظرفیت‌های بالای این استان در صنایع مربوط به شیلات، انتظار داریم سازمان شیلات ایران نگاه ویژه‌تری به استان بوشهر داشته باشد.

وی با اشاره به پروژه اسکله خورخان بردخون به‌عنوان یکی از مطالبات دیرینه و مهم استان، گفت: این پروژه به یک پروژه تاریخی تبدیل شده و انتظار داریم سازمان شیلات ایران نسبت به تامین اعتبار لازم برای تسریع در تکمیل آن اقدام کند.

استاندار بوشهر با اشاره به تکریم و معارفه مدیران کل شیلات بوشهر، گفت: آقای زنده‌بودی از نیروهای توانمند و تلاشگر اداره کل شیلات استان بودند که خدمات ارزشمندی در این مسؤولیت داشتند و مدیر جدید شیلات هم باید فردی خلاق و پیگیر بوده و همت خود را برای پیشرفت بخش شیلات به کار گیرد.

 مدیرعامل شیلات ایران هم در این نشست، گفت: باید از حمایت‌های استاندار بوشهر از بخش شیلات قدردانی کنم، رشد حوزه میگو در سطح کشور ناشی از کارنامه درخشان استاندار و مدیران مربوطه در استان بوشهر است که با هم‌گرایی در شرایط سخت ما را همراهی کردند.

 نبی‌الله خون‌میرزایی بیان کرد: نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه ما در استان بوشهر است و اگر امور مربوط را تسهیل کنیم در بخش شیلات به اهداف خود خواهیم رسید.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج