اخبار ویژه

کد خبر : 251387 تاریخ ثبت : 1398/11/2 12:02:15

گروه‌های الحشد الشعبی به رئیس‌جمهور عراق درباره دیدار با ترامپ هشدار دادند

گروه‌های کتائب حزب الله و النجباء با صدور بیانیه‌های جداگانه درباره هر گونه تصمیم رئیس جمهور کشورشان برای دیدار با رئیس جمهور تروریست آمریکا هشدار داده و او را تهدید به اخراج از بغداد کردند.

به گزارش آزادنما؛

گروه «کتائب حزب الله» عراق از زیر مجموعه‌های سازمان الحشد الشعبی که در تجاوزهای اخیر آمریکا به عراق قریب به سی نیرو و ابومهدی المهندس فرمانده خود را از دست داد با صدور بیانیه‌ای درباره دیدار رئیس جمهور عراق با همتای آمریکایی خود در حاشیه نشست داووس در سوئیس هشدار داد.

«ابوعلی العسکری» مسئول امنیتی گروه کتائب حزب الله عراق در پیامی به «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق گفت: «ما بر ضرورت تعهد برهم صالح برای عدم دیدار با ترامپ احمق و دار و دسته قاتل او تاکید می‌کنیم و اگر خلاف این امر اتفاق افتد، عراقی‌ها به دلیل رفتار مغایر با اراده ملی که خون‌های پاکی را که توسط این باند ریخته شده، نادیده گرفته است، موضع گیری خواهند کرد».

وی افزود: «آن وقت است که دیگر خوشامد نخواهیم گفت و مردم شریف و آزاده میهنمان برای اخراج او از پایتخت شریف و عزیزمان بغداد اقدام خواهند کرد».

گروه النجباء هم از رئیس جمهور کشورشان خواست از ملاقات با ترامپ خودداری کند.

در بیانیه این گروه آمده است: «در چنین مرحله سرنوشت ساز و مهم در تاریخ کشور عزیزمان که سرنوشت کشور و آینده ملت، حاکمیت و امنیت آن را رقم می‌زند و در شرایطی که آمریکا همه عرف‌های دیپلماتیک و ارزش‌های اخلاقی را با نقض حاکمیت عراق و ریختن خون پاک فرزندان غیورش که جانشان را فدای میهن و مردمشان کردند زیر پا می‌گذارد، ما شنیده‌ایم که رئیس جمهور قصد دیدار با ترامپ در حاشیه اجلاس داووس را دارد.

گروه النجباء گفت: «جای تعجب است که رئیس جمهور در مقام نماینده ملت و پارلمانی که تصمیم به اخراج اشغالگران گرفته است با رئیس کشوری سر یک میز بنشیند که سرزمینش را اشغال کرده و با گستاخی و قلدری به رغم تصمیم‌های دولت و پارلمان عراق با خروج از عراق مخالفت می‌کند» .

النجباء در این بیانیه رئیس جمهور را مسئول نخست حفاظت از حاکمیت عراق و سلامت اراضی و مقدسات آن خواند و گفت:«ما نمی دانیم با چه دستی با دست آلوده به خون فرماندهان دست می دهی».

النجباء در پایان تاکید کرد که اگر چنین اتفاقی افتد و صالح با ترامپ دیدار کند ملت عراق از کسی که دستش را به سمت جنایتکاران و تروریست‌هایی که دستانشان به خون عراقی‌ها آلوده است، استقبال نخواهند کرد  و پذیرایش نخواهند بود.

گزارش‌های خبری حاکی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه در حاشیه اجلاس داووس با برهم صالح و نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق دیدار خواهد کرد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج