اخبار ویژه

کد خبر : 251351 تاریخ ثبت : 1398/11/1 12:54:15

تخریب ۴۱ واحد مسکونی و خانه باغ غیرمجاز در روستاهای تنگستان

تخریب ۴۱ واحد مسکونی و خانه باغ غیرمجاز در روستاهای تنگستانفرماندار تنگستان از تخریب ۴۱ واحد مسکونی و خانه باغ غیرمجاز در روستای عالی چنگی خبر داد.

به گزارش آزادنما؛ عبدالحسن رفیعی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: علیرغم اخطارهای داده شده مبنی بر برخورد با سودجویان و سوداگرانی که اقدام به تغییر کاربری غیرمجاز زمین‌های کشاورزی و نیز ساخت و سازهای غیر مجاز می‌کنند متأسفانه در منطقه گورکات بخش دلوار تنگستان بی توجه به تذکرات و هشدارهای دستگاه‌های نظارتی و اجرایی ساخت و سازهای غیرمجاز افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه هرج و مرج در ساخت و ساز را نمی‌پذیریم افزود: بر همین اساس با حکم مرجع قضائی و حضور قاضی دادگستری، عوامل امنیتی و انتظامی، سازمان جهاد کشاورزی و بخشداری دلوار نسبت به تخریب ۴۱ واحد مسکونی و خانه باغ غیرمجاز در روستای عالی چنگی اقدام و ۱۶.۵ هکتار از اراضی کشاورزی که تغییر کاربری داده شده بود آزاد شد.

فرماندار تنگستان از افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه گورکات بخش دلوار تنگستان خبر داد و گفت: ۱۰۵ حکم تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در تنگستان از سوی مرجع قضائی صادر شده است و که به زودی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

رفیعی پور با هشدار به افرادی که قانون را نادیده می‌گیرند، اضافه کرد: با سایر دست اندازی‌ها و اقدامات خلاف قانون در حوزه ساخت و ساز در محدوده و حریم شهرها و روستاها با جدیت برخورد و مرتکبین مجازات خواهند شد.

رفیعی پور تصریح کرد: طرح برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز را شروع کردیم تا متخلفان عاقبت ساخت و سازهای غیرمجاز را ببینند.

فرماندار تنگستان با بیان اینکه هرج و مرج در ساخت و ساز را نمی‌پذیریم و برخورد جدی می‌کنیم خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۶۷ بنای غیرمجاز به مساحت ۲۱ هکتار با حکم قضائی تخریب شده است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج