اخبار ویژه

کد خبر : 251322 تاریخ ثبت : 1398/10/30 18:00:18

سامانه بارشی وارد استان بوشهر می‌شود/ بارش باران و ریزش تگرگ

سامانه بارشی وارد استان بوشهر می‌شود/ بارش باران و ریزش تگرگمدیرکل هواشناسی استان بوشهر از ورود یک سامانه بارشی جدید به استان خبر داد و گفت: بارش باران گاهی رگبار باران و رعدوبرق با احتمال ریزش تگرگ را شاهد خواهیم بود.

به گزارش آزادنما؛

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی جوی و دریایی نشان می‌دهد از اواخر وقت سه شنبه و طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه با فعالیت سامانه بارشی، ناپایداری‌های جوی و دریایی در سطح استان و بر روی دریا افزایش می‌یابد.

وی نوع مخاطره این سیستم را وزش باد شدید، بارش باران، گاهی رگبار باران و رعدوبرق با احتمال ریزش تگرگ و کاهش دما دانست و اضافه کرد: این سیستم از اواخر سه‌شنبه تا روز جمعه در حوزه خلیج فارس و سطح استان فعال است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: با فعالیت این سیستم شاهد وزش بادهای شدید و افزایش ارتفاع موج دریا از اواخر وقت سه‌شنبه و طی روزهای چهار شنبه تا ابتدای روز جمعه خواهیم بود.

وی ادامه داد: بارش باران گاهی رگبار باران و رعدوبرق با احتمال ریزش تگرگ طی روزهای چهار شنبه و پنج شنبه در سطح استان و بر روی دریا از دیگر پدیده‌ها خواهد بود.

شکوهی‌پور اضافه کرد: همچنین طی این مدت شاهد کاهش دما از عصر روز چهارشنبه و طی روزهای پنجشنبه و جمعه در سطح استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود به سبب وزش باد شدید و تلاطم دریا، از ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی و مسافری طی این مدت اجتناب شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: به سبب بارش باران و آب‌گرفتگی معابر عمومی و با توجه به بارش قابل ملاحظه در مناطق بالادستی استان و سیلابی شدن مسیل‌ها، اقدامات پیشگیرانه جهت عدم اختلال در ترددهای شهری و بین شهری انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش دما و همچنین احتمال ریزش تگرگ، تمهیدات لازم نسبت به حفاظت از محصولات کشاورزی اندیشیده شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج