اخبار ویژه

کد خبر : 251287 تاریخ ثبت : 1398/10/29 13:47:37

دمای هوا در بوشهر کاهش می‌یابد

دمای هوا در بوشهر کاهش می‌یابدکارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از فردا ( دوشنبه ) با وزش بادهای شمالی دمای هوا در این استان به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

به گزارش آزادنما؛

پیام مساعدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که تا اواخر وقت امروز در سطح استان بارش پراکنده باران، گاهی رگبار، رعد و برق و در برخی مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ همراه است.

وی بیان کرد: از بامداد فردا با شمالی شدن جهت وزش باد سامانه بارشی نیز بتدریج از استان بوشهر خارج خواهد شد.

مساعدی ادامه داد: از ابتدای فعالیت این سامانه بارشی تاکنون گناوه، دیلم، خارگ و برازجان به ترتیب با ۸.۹، ۳.۷، ۳.۴ و ۱.۳ میلی متر باران داشتند.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا تا بامداد سه شنبه به دلیل وزش بادهای شدید شمال غربی خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

وی گفت: روز چهارشنبه نیز با ورود سامانه بارشی جدید به استان بوشهر، آسمان این استان ابری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

مساعدی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و بصورت پراکنده بارش باران، گاهی رگبار باران و رعد و برق و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ و در برخی نقاط همراه با مه صبحگاهی پیش بینی شده‌است.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب شرقی تا جنوبی غربی و فردا شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ گاهی بیش از ۴۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مساعدی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا نیز ۶۰ تا ۱۲۰ و گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی شده‌است.

وی  اضافه کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۲:۵۲ بامداد، جزر اول ۰۸:۲۱، مد دوم ۱۵:۵۲ و جزر دوم ۲۳:۴۱ خواهد بود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج