اخبار ویژه

کد خبر : 251284 تاریخ ثبت : 1398/10/29 13:44:42

آتش سوزی مخزن نفتی پتروامید در دیلم مهار شد

آتش سوزی مخزن نفتی پتروامید در دیلم مهار شدیک مخزن نفتی شرکت پتروامید آسیا در شهرستان دیلم استان بوشهر که روز یکشنبه بر اثر برخورد صاعقه آتش گرفته بود، با اقدام بموقع نیروهای عملیاتی آن شرکت مهار و خاموش شد.

به گزارش آزادنما؛

معاون امورعمرانی فرمانداری دیلم به خبرنگار ایرنا گفت: بمحض اطلاع از این حادثه با مسئولان آن شرکت تماس برای همکاری برقرار شد.

محمد طاهری افزود: طبق اظهارنظر مسئولان شرکت، با حضور بموقع واحد ایمنی و آتش‌نشانی پتروامید آسیا در مهار و خاموش کردن آتش سوزی، خسارت و آسیب جدی به تاسیسات نفتی این منطقه وارد نشده‌است.

وی اظهار داشت: مدیریت بحران این شهرستان با مسئولان این شرکت در تماس و آماده هرگونه همکاری است. 

برخورد صاعقه با مخازن نفتی پتروامید آسیا امسال برای چندین بار متوالی رخ داده‌است.

مخازن ذخیره سازی ۱۰ میلیون بشکه ای نفت خام شرکت پترو امید آسیا بزرگترین پروژه ذخیره‌سازی بخش خصوصی کشور است در حوزه شهرستان دیلم واقع است و دارای یکی از بزرگترین سیستم‌های اندازه‌گیری نفت خام (میترینگ)، اتاق کنترل هوشمند است که در زمان حوادث پیش بینی نشده مانع از شعله ور شدن آتش و خسارت جانی و مالی خواهد شد.

این تاسیسات شامل هشت مخزن یک میلیون بشکه‌ای، ۲ مخزن ۵۰۰ هزار بشکه‌ای و چهار مخزن هر کدام به ظرفیت ۲۵۰ هزار بشکه و در مجموع معادل ۱۰ میلیون بشکه است.

مخازن نفتی شرکت پترو امید آسیا در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار در مسیر پروژه انتقال نفت حوزه مناطق نفت خیز جنوب شامل مناطق مسجد سلیمان، اهواز، مارون، آغاجاری و گچساران قرار گرفته که پس از جمع آوری نفت در منطقه گره و گناوه زمینه انتقال به جزیره خارگ را برای صادرات فراهم می کند.

شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر واقع است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج