اخبار ویژه

کد خبر : 251255 تاریخ ثبت : 1398/10/28 14:16:56

سد «ارغون» دشتستان در دهه فجر آبگیری می‌شود

سد «ارغون» دشتستان در دهه فجر آبگیری می‌شودمعاون امور عمرانی استاندار بوشهر سد ارغون کلمه دشتستان را یکی از پروژه‌های مورد نظر و توجه استان دانست و گفت: بر اساس قولی که از قبل به مردم داده شد، سد ارغون کلمه در دهه فجر امسال آبگیری می‌شود.

به گزارش آزادنما؛مهرداد ستوده صبح امروز در بررسی روند اجرای سد ارغون کلمه دشتستان با بیان اینکه این  سد حدود شش ماه پیش عملیاتی اجرایی آن آغاز شد اظهار داشت: با تلاش مجری پروژه و آب منطقه‌ای استان بوشهر پیشرفت پروژه سد ارغون کلمه بسیار مطلوب است و با وجود اینکه حدود شش ماه از اجرای آن می‌گذرد ولی روند ساخت آن قابل توجه است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، با اشاره به اینکه مدیر ارشد استان بوشهر نگاه ویژه‌ای به پروژه‌های بخش آب دارد افزود: بر اساس سیاست استاندار بوشهر ، بنا است در جاهایی که مردم و کشاورزان با مشکل تامین آب مواجه هستند با اجرای سدهای کوچک مقیاس، مشکل مردم برطرف شود.

وی با اشاره به تدوین نقشه راه عمرانی استان  گفت: با توجه به اینکه امسال با محدودیت منابع اعتباری مواجه بودیم بر اساس نقشه تدوینی پروژه‌های عمرانی، سعی شده منابع موجود مدیریت شود و با متمرکز بر روی پروژه‌ها، پروژه محور حرکت شود.

ستوده، سد ارغون کلمه دشتستان را یکی از پروژه‌های مورد نظر و توجه استان دانست و تاکید کرد: بر اساس قولی که از قبل به مردم داده شد، ان‌شالله سد ارغون کلمه در دهه فجر امسال آبگیری می‌شود.

وی از افتتاح کامل سد یاد شده در نیمه نخست سال آینده خبر داد و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در اسرع وقت مناقصه اجرای خط انتقال سد ارغون برگزار و ان‌شاالله سال آینده قبل از هفته دولت این سد به‌طور کامل افتتاح می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، با تاکید بر توجه به طرح‌های عمران شهری  خاطر نشان کرد:شهرداران و دهیارانی که دارای برنامه تدوینی  باشند و برنامه محور حرکت می‌کنند مورد توجه ویژه از لحاظ تخصیص اعتبارات قرار دارند.

ستوده از رفع موانع اجرای پروژه ورودی شهر کلمه خبرداد و بیان کرد: برای اجرای پروژه ورودی شهر کلمه نیاز به یکسری تغییر کاربری‌هایی دارد که با تصویب آن در کمیسیون امور زیربنایی استان بوشهر، زمینه مشارکت سرمایه‌گذار در کنار این پروژه برای افزایش عمران و آبادانی بیشتر و بهتر شهر کلمه فراهم می‌‌شود.
/فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج