اخبار ویژه

کد خبر : 251228 تاریخ ثبت : 1398/10/25 14:23:36
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بوشهر:

مبازره علیه آمریکا با شهادت سردار سلیمانی جهانی شد/ بوشهر محل غروب قدرت‌های استعماری است

مبازره علیه آمریکا با شهادت سردار سلیمانی جهانی شد/ بوشهر محل غروب قدرت‌های استعماری استفرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مبازره علیه آمریکا با شهادت سردار سلیمانی جهانی شد گفت: این خطای بزرگ آمریکایی‌ها بود، البته این سنت آمریکا است که بر اثر خطاهای خود شکست بزرگی را می‌خورد.

به گزارش آزادنما؛

سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر ضمن تسلیت به مناسبت به شهادت سردار سلیمانی، شهدای کرمان و سقوط هواپیمای مسافربری اظهار داشت: بوشهر مشرق مقاومت و محل طلوع خورشید مقاومت و مبارزه علیه استعمار از قرن‌های قبل است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بوشهر را زادگاه نبرد و مجاهدت علیه متجاوزان و اشغال گران عنوان کرد و ابراز داشت: این استان سینه ستبر امت اسلام در مقابل دشمان و صخره تسخیر ناپذیر مقاومت و ثبات ایران در مقابل اشغالگران است.

وی بوشهر را مغرب قدرت‌های استعماری و استکباری و محل غروب و مدفنی برای آنها دانست و گفت: بوشهر حماسه باشکوه ایستادگی مردمان ایران اسلامی به مدد عالمان بزرگ آن که روح مقاومت و ثبات قدم و جهاد را بر پیکره این مرز و بوم جاری کردند و شهادت رئیسعلی دلواری در مقابل انگلیس که بیرق دار فراموش نشدنی تاریخ مبارزاتی است گواهی بر صدق این گفتار است.

سردار سلامی با اشاره به دستگیری تفنگداران آمریکایی در آبهای خلیج فارس گفت: این همان احیای نماد و احیای همان پرچم است، بوشهر همان جایی است که دست و پای مبارزان قطع می‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به رشادت‌های سرداران استان بوشهر در طول تاریخ مبارزاتی علیه استکبار گفت: سرداران بزرگی همانند نادر مهدی و بیژن گرد از پیشتازان شکستن هیمنه استعمار و استکبار در این سرزمین هستند، مردم بوشهر صادق هستند و اهل وعده صادق می‌باشند.

وی با بیان اینکه آسمان این سرزمین محل نزول رحمت و نصرت الهی بر قلب‌های مطمئن و آرام این دیار است گفت: شهیدان گشایش گر راه‌های فتح و فاتحان قله‌های سعادت و ستون‌های مستحکم و عزت و شرف و کرامت ما هستند، آن‌ها صخره‌های سر سختی هستند که این ملت و استقلال و عظمتش به این صخره‌های مستحکم متکی است.

سردار سلامی با بیان اینکه شهدا فرهنگ شجاعت و ایستادگی در مقابل دشمن را جاری و ساری ساختند افزود: شهیدان حقایقی جاری در ستبر زمان هستند و همانگونه که خداوند فرموده ناظر و شاهد ما هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آثار وجودی این شهدا همچنان در نصرت‌های الهی این امت هویدا و آشکار و محسوس است گفت: ما تاریخ سختی را پشت سر گذاشته‌ایم و همه امدادهای خداوند و نصرت‌های او را بر قلب مومنان دیده‌ایم؛ انقلاب اسلامی ما و آن نبرد مستمر با نزول این نصرت ادامه یافت.

وی با بیان اینکه گرفتار شدن آمریکایی‌ها در طوفان طبس نشانه‌ای از نصرت الهی بود گفت: ملت ایران به برکت شهیدان از آن جنگ جهانی هشت ساله با افتخار عبور کرد و این نشان تجلی و نزول این نصرت‌های الهی بود زیرا خداوند اطمینان را در این قلب‌ها ایجاد کرد.

سردار سلامی با بیان اینکه در صحنه‌های بی شمار عقب نشینی کفار را دیده‌ایم ابراز داشت: همیشه با قلت در مقابل کثرت آنها مواجه شده‌ایم اما نتیجه کار غلبه مومنان و جبهه حق بر آنها بوده است، ما دیدیم که دشمن همه عرصه‌ها را به جنگ تبدیل کرد همچون عرصه اقتصادی که آن را به یک نبرد برای از بین بردن اعتماد مردم به نظام و به ارکان نظام تبدیل کرد.

وی بیان داشت: همه ما دیدیدم که دشمنان از آسمان و زمین تهاجم فرهنگی بی سابقه‌ای بر ملت ایران به ویژه بر جوانان بکار گرفتند تا آنها را به خیابان‌ها بیاورند و در مقابل نظام قرار دهند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن تمام توان عملیات خود را به کار برد تا قلب‌های مردم را بترساند و در آنها تردید ایجاد کند اما مردم ثابت قدم تر شدند و در مقابل مشکلات ایستادند و شکوه و عظمت جهانی را به صحنه نمایش گذاشتند.

سردار سلامی با بیان اینکه دشمن در نبردهای زیادی شکست خورد و تنزل یافت گفت: آن‌ها هیچ کاری را نتوانستند انجام دهند، تاریخ این نبرد 41 ساله سرشار از پیروزی‌های درخشان و راهبردی است؛ ایران بزرگ قدرت آمریکا را تنزل داد و بعد این قدرت فرسوده و پوسیده شد که آثار آن را امروز می‌بینید.

وی افزود: دشمن تلاش کرد پاسخ همه ناکامی‌های متعدد خود را در یک نقطه که ترور و سردار سلیمانی جبران کند و برای این موضوع سرمایه زیادی را اندوخته بود تا با جنگ روانی و فرهنگی و اقتصادی مردم ایران را محیای ریختن در میدان کند اما ترور این فرمانده بزرگ از نظر آمریکا اندازه شکست‌هایی بود که در این مدت خورده بودند اما از نظر ما بالاتر است.

سردار سلامی افزود: ملت ایران در مراسم شهادت این سردار با هر تفکر سیاسی و هر چهره‌ای آمدند و همانند یک روح در بدن، دریایی از انسانی مواج و خروشان ساختند. آن‌ها با اینکه می‌دانستند رئیس جمهور آمریکا آنها را تهدید کرده است اما فریاد انتقام سر می‌دادند و از هیچ چیزی نمی‌ترسیدند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مبازره علیه آمریکا با شهادت سردار سلیمانی جهانی شد گفت: این خطای بزرگ آمریکایی‌ها بود، البته این سنت آمریکا است که بر اثر خطاهای خود شکست بزرگی را می‌خورد؛ آمریکا تصور می‌کرد با تهدید و ارعاب، ایران عقب می‌نشیند و هدف‌های خود را جلو می‌برند اما عملیات استثنایی تاریخ با نام یا زهرا (س) محاسبات دشمن را در هم فرو ریخت و ملت ایران از این واقعه عظیم صلابتی به مراتب بزرگتر نصیبش شد.

وی بیان داشت: باز هم هشدار می‌دهم که همه اشرار عالم دست از شرارت بردارند و رژیم‌های متحد مراقب باشند اشتباه آمریکا را تکرار نکنند؛ ما دیگر در هیچ عرصه‌ای نگران نیستیم و دشمن را پشت سر گذاشتیم و اکنون سربلند و سرافراز هستیم.

سردر سلامی گفت: امروز در پرتو رهبری که همه دغدغه او عزت مسلمانان است این امت و این ملت به پیش می‌رود و دشمنان ما نیز فرسوده و نگران هستند؛ آن‌ها آب در لانه‌های خود کردند و سیلابی در جهان شروع شده است و مطمئن هستیم که در آینده نه چندان دور آنها را با خود خواهد برد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج