اخبار ویژه

کد خبر : 251202 تاریخ ثبت : 1398/10/18 19:21:50

فرار مالیاتی ۱۸۵ میلیارد ریالی در بوشهر کشف شد

فرار مالیاتی ۱۸۵ میلیارد ریالی در بوشهر کشف شدفرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی این استان یک فقره فرار مالیاتی ۱۸۵ میلیارد ریالی را کشف کردند.

به گزارش آزادنما؛

سردار خلیل واعظی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ماموران و کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی با انجام تحقیقات لازم فردی را که در زمینه صادرات و واردات کالا فعالیت داشت و با ترفندهای مختلف مالیات خود را پرداخت نمی‌کرد شناسایی کردند.

وی بیان کرد: با هماهنگی مراجع قضائی و اداره امورمالیاتی، پس از بررسی‌های لازم و کارشناسی این پرونده ‌مشخص شد این فرد با گرفتن کارت بازرگانی به نام خود و فعالیت در امر واردات و صادرات از کشور مشغول بود و با توجه به خلاهای قانونی در سنوات گذشته توانسته از پرداخت مالیات به ارزش ۱۸۵ میلیارد ریال خودداری کند.

واعظی ادامه داد: این فرد در بازجویی‌ های فنی و در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به فرار مالیاتی ۱۸۵ میلیارد ریالی اعتراف کرده‌است.

وی افزود: متهم پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات برای رسیدگی به تخلفش تحویل مراجع قضائی شد. 

واعظی بیان کرد: انتظار داریم دیگر سازمان‌ها و افراد به این توانمندی و تخصص پلیس، با دید مثبت بنگرند و پلیس را در این زمینه یاری کنند تا بتواند این نقش مهم و اساسی را که بخشی از آن مبارزه با جرایم اقتصادی است بخوبی ایفا کند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پرداخت مالیات از سوی مودیان مالیاتی و افرادی که مشمول پرداخت مالیات هستند، نقشی مهم در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دارد.

واعظی بیان کرد: با پرداخت بموقع مالیات توسعه و رشد اقتصادی در سایه افزایش تولیدات ناخالص داخلی و کاهش نرخ بیکاری میسر می‎شود./ایرنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج