اخبار ویژه

کد خبر : 251158 تاریخ ثبت : 1398/10/17 16:45:20

معاون وزیر کشور: ۲۱ درصد واحدهای تولیدی استان بوشهر راکد است

معاون وزیر کشور: ۲۱ درصد واحدهای تولیدی استان بوشهر راکد استمعاون اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه در استان بوشهر افزون بر ۲ هزار ۵۵ واحد تولیدی فعال است گفت: بر اساس بررسی انجام شده ۴۵۲ واحد تولیدی استان بوشهر معادل ۲۱ درصد راکد است.

به گزارش آزادنما؛

بابک دین‌پرست ظهر امروز در بررسی واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی بوشهر، احیاء و رونق  واحدهای تولیدی را یکی از شعارهای مهم دولت دانست و اظهار داشت: همواره یکی از شعارهای مهم دولت احیاء و بازگشت واحدهای صنعتی راکد به چرخه تولید است که در این راستا یکی از برنامه‌های مهم وزارت کشور شناسایی واحدهای راکد و احیاء و بازگشت به مدار تولید، حفظ اشتغال و کمک به ظرفیت تولیدی آنها است.

وی، با اشاره به ماموریت ویژه وزارت کشور برای رونق تولید با همکاری استانداران خاطر نشان کرد: خرداد ماه امسال وزیر کشور،7 ماموریت ویژه برای فرمانداران کشور با محوریت رونق تولید از طریق استانداران ابلاغ کرده است.

معاون اقتصادی وزیر کشور یکی از این ماموریت‌ها 7 گانه را شناسایی واحدهای راکد و فعال کردن آنها دانست و تاکید کرد: یکی از ماموریت‌های 7 گانه ابلاغی به فرمانداران شناسایی واحدهای راکد و تلاش برای احیاء آنها است.

دین‌پرست با اشاره به بررسی واحدهای تولیدی راکد در استان بوشهر بیان کرد: واحدهای تولیدی راکد برای بازگشت آنها به چرخه تولید در نشست‌های تخصصی مشکلات آنها بررسی می‌شود که در این راستا مسئولان استان  بوشهر تلاش‌های ارزنده‌ای کرده‌اند.

وی گفت: در استان بوشهر افزون بر 2 هزار 55 واحد تولیدی فعال است که فرمانداران موظف هستند فعالیت این واحدها را در حوزه جغرافیایی شهرستان خود در راستای رونق تولید و اشتغال‌زایی حفظ کنند.

معاون اقتصادی وزیر کشور با اشاره به شناسایی واحدهای راکد شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر خاطر نشان کرد: بر اساس بررسی انجام شده 452 واحد تولیدی راکد در استان بوشهر شناسایی شده که افزون بر 50 درصد این واحدها در دستور کار احیاء و بازگشت به چرخه تولید است.

دین‌پرست با بیان اینکه 21 درصد واحدهای تولیدی استان بوشهر راکد است گفت: بر این اساس 79 درصد واحدهای تولیدی استان بوشهر فعال است که رقم بسیار خوبی است و 21 درصد  واحد راکد نیز در حال عارضه‌یابی برای بازگشت به چرخه تولید  است که در قالب کمیته‌های تخصصی با حضور مسئولان ذیربط بررسی می‌شود.

وی، با بیان اینکه در این  کمیته‌ها واحدهای راکد تولیدی که آیا ظرفیت لازم برای بازگشت به چرخه تولید دارد بررسی می‌شود گفت: از 452 واحد راکد استان بوشهر در این کمیته بررسی می‌شود چراکه ممکن است برخی از این واحدها زمینه بازگشت به خط تولید به سبب نداشتن  رقابت لازم، تولید محصول بی کیفیت و  دیگر موارد داشته باشند.

معاون اقتصادی وزیر کشور تامین سرمایه ثابت و درگردش برای فعال شدن واحدهای تولیدی راکد را مورد اشاره قرار داد و افزود: برای بازگشت واحدهای راکد تولیدی استان بوشهر به چرخه تولید،  پنجشنبه این هفته در نشست تخصصی با حضور استاندار راهکارهای لازم از جمله تامین سرمایه ثابت و در گردش ارائه می‌شود.

دین‌پرست با بیان اینکه واحدهای راکد استان‌ها در حال بررسی برای بازگشت به چرخه تولید است گفت: دولت تمام تلاش خود را برای احیاء واحدهای نولیدی به‌کار بسته  است .

وی با بیان اینکه قبلا  به فرمانداران نگاه سیاسی، امنیتی می‌شد خاطر نشان کرد: رویکردی که در وزارت کشور وجود دارد این است که امسال به فرمانداران 7 ماموریت ویژه برای  رونق تولید، فعال شدن واحدهای راکد و  جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی به آنان ابلاغ شده است.

معاون اقتصادی وزیر کشور بیان کرد: در پایان سال عملکرد فرمانداران در تحقق 7 ماموریت ویژه آنان که شامل احیاء واحدهای راکد تولیدی، واحدهای تملک شده،  پیگیری راهکار حل مشکلات واحدهای نیمه تمام، تکمیل واحدهای با پیشرفت فیزیکی 60 درصد، کمک به افزایش ظرفیت تولید کارخانجات که کمتر از ظرفیت فعالیت می‌کنند بررسی می‌شود.

دین‌پرست، نظارت و صیانت از واحدهای تولیدی مشکل‌دار و بحرانی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: این مهم در دستور کار فرمانداران قرار دارد و موظف  هستند با جدیت از واحدهای تولیدی مشکل‌دار و بحرانی مراقبت کنند تا به چرخه تولید برگردد./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج