اخبار ویژه

کد خبر : 251156 تاریخ ثبت : 1398/10/17 16:41:19

بارش باران و تگرگ در استان بوشهر/ احتمال آب‌گرفتگی معابر

بارش باران و تگرگ در استان بوشهر/ احتمال آب‌گرفتگی معابر

به گزارش آزادنما؛

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از اواخر وقت چهارشنبه با نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار جو به استان و تداوم فعالیت آن طی روزهای پنجشنبه و جمعه، ضمن افزایش سرعت باد وقوع بارش باران، وزش باد نسبتاً شدید گاهی رگبار باران و رعد و برق و در مناطق مستعد با احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی منطقه اثر این سامانه را خلیج فارس و سطح استان دانست و اضافه کرد: بر اثر فعالیت این سامانه بارش باران، وزش باد نسبتاً شدید، مواج و متلاطم شدن دریا، احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از اواخر روز چهارشنبه تا اواخر روز جمعه به تناوب شاهد وزش باد نسبتاً شدید در سطح استان و بر روی دریا و افزایش ارتفاع موج خواهیم بود.

وی بیان کرد: روز پنجشنبه در همه نقاط استان بارش باران گاهی رگبار باران، رعدوبرق و در برخی نقاط آب‌گرفتگی معابر عمومی راه شاهد خواهیم بود.

شکوهی‌پور افزود: روز جمعه غالباً در نیمه جنوبی و قسمت‌های شرقی استان، گاهی رگبار باران، رعدوبرق و در برخی نقاط آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: توصیه می‌شود به سبب وزش باد نسبتاً شدید و تلاطم دریا، از ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی و مسافری طی این مدت اجتناب شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: به سبب بارش‌های رگباری و همچنین احتمال بارش تگرگ، اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از محصولات کشاورزی اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: در این مدت از صعود به ارتفاعات به سبب احتمال برخورد صاعقه خودداری شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج