اخبار ویژه

کد خبر : 251120 تاریخ ثبت : 1398/10/15 18:52:00

اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر با عنوان "از تبار رئیسعلی" برگزار می‌شود

اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر با عنوان "از تبار رئیسعلی" برگزار می‌شودمسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان بوشهر گفت: در آستانه برگزاری کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر، اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز این استان با عنوان "از تبار رئیسعلی"، 17 دی ماه در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار خواهد شد.

به گزارش آزادنما؛

مهراب کیانی با اعلام خبر برگزاری اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر و با بیان نقش موثر و سازنده دانش‌آموزان در دوران دفاع‌مقدس اظهار داشت: دانش‌آموزان در ابتدای انقلاب و هنگام آغاز جنگ چنان شیفته مفاهیم انقلابی و بیانات امام(ره) بودند که مانند سیل خروشان به سمت جبهه‌ها روانه می‌شدند.

 مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان بوشهر با اشاره به‌دلیل نام‌گذاری از تبار رئیسعلی برای این اجلاسیه، خاطرنشان کرد: روحیه مقاومت و ضداستعماری و ظلم‌ناپذیری مردمان جنوب به وجود مردم استان بوشهر به ارث رسیده از رئیسعلی‌ها و علامه بلادی‌ها است و خون مبارزه با بیگانه از قرن‌ها پیش در رگ بوشهری‌ها در جریان بوده است.

وی افزود: حضور حماسی نوجوانان و جوانان در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل علاوه بر اینکه شور و نشاط معنوی و روحیه‌ای مضاعف به مناطق عملیاتی وارد کرد، فضای مدارس و حتی شهرها و استان‌های دوردست که از نظر جغرافیایی فضای جنگ برایشان ملموس نبود را تحت تاثیر قرار داد.

دبیر اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر ادامه داد: این موج خروشان که کاملا خودجوش و مردمی بود علاوه بر تاثیرات داخلی، در میادین بین‌المللی نیز اثر شگرفی داشت و رسانه‌های مختلف جهان از شوق شهادت‌طلبی نوجوانان ما حیرت زده بودند. البته این مهم با حمایت و همراهی معلمان و خانواده‌های آن‌ها صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه شناساندن این بزرگ‌مردانِ جوان به نسل جدید وظیفه ما است، خاطرنشان کرد: در همین راستا اجلاسیه شهدای دانش‌آموز و فرهنگی ذیل کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر ساعت هشت صبح روز سه‌شنبه 17 دی‌ماه در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود و سخنران اجلاسیه سردار حمید خرمدل جانشین اسبق سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر و فرمانده کنونی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد است.

کیانی با اشاره به برنامه‌های جانبی اجلاسیه اضافه کرد: با هدف بازخوانی حال و هوای دوران جنگ و جبهه‌ها چندین سرود شهدایی توسط گروه‌های دانش‌آموزی خلق شده است که به طور میدانی در بوشهر، برازجان و خورموج اجرا می‌شود، همچنین رونمایی از نماهنگ سرزمین نخل‌ها که محتوای آن یک سرود حماسی و ملی است از دیگر برنامه‌ها محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه ما دیدارهایی با خانواده شهدای فرهنگی و دانش‌آموز در سراسر استان خواهیم داشت، عنوان کرد: عطرافشانی و غبارروبی قبور مطهر شهدا با حضور مسؤولین آموزش‌وپرورش و سپاه استان امام صادق(ع) استان بوشهر انجام خواهد شد.

مسؤول بسیج دانش‌آموزی استان بوشهر با تشریح جزئیات بیشتری از روند برگزاری اجلاسیه، افزود: از دیگر برنامه‌های روز اجلاسیه می‌توان به اجرای نمایش از عشق تا نیمکت‌های خالی با موضوع شهدای مدرسه فتح‌المبین گناوه و اجرای موسیقی حماسی اروند خونین اثر امین فرامرزی اشاره کرد.

وی گفت: در این اجلاسیه از عکس نقاشی 24 شهید دانش‌آموز و معلم مدرسه فتح‌المبین گناوه که در زمان جنگ فقط در عملیات فتح‌المبین 12 دانش‌آموز و معلم از این مدرسه شهید شده بودند، رونمایی خواهد شد.

کیانی گفت: از دانش‌آموزی که در لیگ برتر فوتبال نونهالان گلی که به ثمر رساند را به شهید حججی که تصویر ایشان را روی پیراهن خود حک کرده بود، تقدیم کرد، تقدیر خواهد شد.

دبیر اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر در پایان افزود: اغلب بخش‌های اجلاسیه و روند اجرا بر دوش خود دانش‌آموزان بوده و ما در ستاد صرفا هماهنگ‌کننده و تسریع‌دهنده امورات بودیم. تجربه نشان داده است هر ماموریتی که به جوانان سپرده شود در صورت حمایت و اعتماد ما مسؤولین، موجب شکوفایی استعدادهای آن‌ها و زمینه‌ساز تربیت و پرورش مدیران آینده نظام در گام دوم انقلاب خواهد بود.

گفتنی است در حاشیه اجلاسیه نمایشگاهی با آثار شهدایی برپا می‌شود تا میهمانان یک فضای معنوی را تجربه کنند. همچنین تصویر برخی از شهدا توسط گروهی از دانش‌آموزان دختر هنرستان رازی بوشهر هم‌زمان با برنامه‌ها به سبک سیاه قلم طراحی خواهد شد.

در طول ماه‌های گذشته بیش از 200 یادواره شهید فرهنگی و دانش‌آموز برگزار شده که رویکرد همگی هم‌گرایی به اجلاسیه و در نهایت کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر بوده است./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج