اخبار ویژه

کد خبر : 251117 تاریخ ثبت : 1398/10/15 18:54:58

عراق از آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد

عراق از آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کردعراق از آمریکا به دلیل اقدامی تروریستی که منجر به شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس شد، در شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.

به گزارش آزادنما؛

عراق به طور رسمی و در پی اقدام تروریستی آمریکا در ترور سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» شکایتی را علیه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل ثبت کرد.

عراق از طریق نمایندگی خود در نیویورک و در دو نامه به رئیس شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل از حملات وتجاوزهای آمریکا علیه پایگاه‌های نظامی عراق و اقدام به ترور فرماندهان نظامی عراقی در اراضی این کشور شکایت کرد.

پیش از این نیز وزارت خارجه عراق «ماتیو لوتر» سفیر آمریکا در بغداد را احضار و اقدام آمریکا در ترور سپهبد سلیمانی، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران را محکوم و آن را نقض حاکمیت عراق توصیف کرد. (جزئیات بیشتر)

از سوی دیگر  ائتلاف تحت رهبری آمریکا روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تا اطلاع بعدی و تا زمان کاهش تهدیدات، فعالیت‌های خود را به مراقبت از نیروها و مواضع خود محدود کرده و آموزش نیروهای عراقی و دیگر فعالیت‌هایش در عراق را تعلیق می‌کند. (جزئیات بیشتر)/فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج