اخبار ویژه

کد خبر : 251115 تاریخ ثبت : 1398/10/15 17:56:44

واحدهای تولیدی راکد منطقه ویژه اقتصادی بوشهر احیا شد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با تاکید بر رونق اقتصادی واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: تاکنون ۸ واحد تولیدی راکد این منطقه ویژه فعال و احیا شده که ۵ واحد صنعتی آن مربوط به ۹ ماه امسال است.

به گزارش آزادنما؛

حسین نامور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در زمینی به مساحت یک‌هزار و 880  هکتار ایجاد شده است اظهار داشت:  با برنامه‌ریزی انجام شده 2هزار و 700 هکتار از اراضی ساحلی به منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزوده  شد و مساحت آن به 5 هزار هکتار افزایش یافت.

وی با اشاره به واگذاری  اراضی مستقر  در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به سرمایه‌گذاران بیان کرد: تاکنون 185 شرکت تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر ثبت شده که مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با اشاره به صدور مجوزهای جدید برای فعالیت در این منطقه ویژه  خاطر نشان کرد:مجوز سرمایه‌گذاری برای اجرای واحد تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه بوشهر صادر شده که بر اساس برنامه زمان‌بندی وارد مدار تولید می‌شود.

نامور با تاکید بر رونق اقتصادی واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: تاکنون 8 واحد تولیدی راکد این منطقه ویژه فعال و احیا شده که 5 واحد صنعتی آن مربوط به 9 ماه امسال است.

وی از اشتغال‌زایی در 9 ماه امسال خبر داد و تصریح کرد: در 9 ماه امسال با احیاء واحدهای تولیدی راکد بیش از 300 نفر در واحدهای مختلف تولیدی و خدماتی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اشتغال‌زایی و مشغول به‌کار شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با اشاره به انتقال برنج وارداتی به انبارهای این منطقه ویژه بیان کرد: پس از تخلیه کالاهای اساسی در اسکله بندر بوشهر پس از شش سال، تاکنون 10 هزار تن برنج کالای اساسی به منطقه ویژه اقتصادی بوشهر منتقل و در انبارهای آن ذخیره شده است.

نامور از ورود کشتی تجاری با محموله 15 هزار تنی در اسکله بندر بوشهر خبر داد و گفت: به‌زودی کشتی حامل 15 هزار تن برنج در اسکله بندر بوشهر پهلو می‌گیرد و تخلیه می‌شود.

وی افزود: در 9 ماه امسال 12 هزار تن کالا به انبارهای مسقف منطقه ویژه اقتصادی بوشهر منتقل شده است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج