اخبار ویژه

کد خبر : 251100 تاریخ ثبت : 1398/10/15 13:33:07

اولین حرکت ضداستعماری ایران با فتوای روحانیت در بوشهر رقم خورد

اولین حرکت ضداستعماری ایران با فتوای روحانیت در بوشهر رقم خوردنماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اولین حرکت ضداستعماری ایران با فتوای روحانیت آگاه در بوشهر رقم خورد.

به گزارش آزادنما؛

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح یکشنبه در اجلاسیه شهدای روحانی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر مهد مقاومت و مبارزه با استعمار و استکبار است و تاریخی درخشان در این زمینه دارد.

وی با اشاره به اینکه اولین حرکت ضداستعماری ایران با فتوای روحانیت آگاه در بوشهر رقم خورد خاطرنشان کرد: روحانیون حکم به وجوب دفاع دادند و سرداران بابصیرت نیز با تکیه به ولایت حماسه آفریدند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه انگلیس با توجه به خوی دیرینه‌اش  برخی از روحانیان را تبعید و برخی را با به شهادت رساند اضافه کرد: در تداوم نهضت ضد استعماری جنوبی تاثیر منفی باقی نگذاشت.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه روحانیون همواره پیشگام جبهه مقاومت در جنوب ایران بوده اند، گفت: در تهاجم استعمار انگلیس به کشور و جنوب ایران فتوای روحانیت عامل مقاومت و بسیج نیروهای مردمی علیه استعمار پیر شد.

وی تصریح کرد: روحانیت در همه مبارزات ملت ایران پیشگام بوده است و نهضت انقلابی امام خمینی در استان بوشهر با مبارزات آغاز شد و سپس شهادت شهید ابوتراب عاشوری رقم خورد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه روحانیون بسیار زیادی در دوران دفاع مقدس جان خود را تقدیم کردند افزود: در دفاع مقدس جامعه طلاب و روحانیت استان بوشهر ۴۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

وی ضمن تسلیت شهادت سردار رشید سپاه اسلام سپهبد قاسم سلیمانی ادامه داد: سردار سلیمانی دارای همه فضائل انسانی بود و در صف جهاد و شهادت اسطوره آسمانی ایران شد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج