اخبار ویژه

کد خبر : 251098 تاریخ ثبت : 1398/10/15 13:31:07

«چغادک» بخش شد

«چغادک» بخش شدهیئت دولت ضمن تصویب اصلاحات تقسیمات کشوری در شهرستان بوشهر، با بخش شدن چغادک نیز موافقت کرد.

به گزارش آزادنما؛

روز گذشته در نامه‌ای از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری اعلام شد که هیئت دولت ضمن تصویب اصلاحات تقسیمات کشوری در شهرستان بوشهر، با بخش شدن چغادک نیز موافقت کرده است.

آنطور که در این نامه عنوان شده است، در بخش مرکز شهرستان بوشهر، روستاها، مزرعه‌ها و مکان‌های جزیره شیف و جزیره عباسک، از دهستان حومه، منتزع و به دهستان انگالی ملحق می‌شوند.

افزون بر آن در بخش مرکزی شهرستان بوشهر، دهستان چاه‌کوتاه از ترکیب روستاها، مزرعه‌ها و مکان‌های کنارآبادی، چاه‌ کوتاه، قلعه چاه ‏کوتاه، تل ‏اشکی، آبطویل، حسینکی، سرمل، حسن نظام، نوکار گزی، نوکار مخی، تل بهی، سهیلی، هپولو، احشام حسن، زندان، حیدری، محمد شاهی و زردکی علیا ایجاد می‌شود و روستای چاه کوتاه به عنوان مرکز این دهستان تعیین خواهد شد.

همچنین در بخش مرکزی شهرستان بوشهر، دهستان دویره از ترکیب روستاها، مزرعه‌ها و مکان‌های دویره، احمدی و تل سیاه، ایجاد و روستای دویره به عنوان مرکز این دهستان تعیین می‌شود.

در شهرستان بوشهر، بخش چغادک از ترکیب دهستان‌های چاه کوتاه و دویره و شهر چغادک، ایجاد و شهر چغادک به عنوان مرکز این بخش تعیین می‌شود.

گفتنی است چغادک با 19 هزار جمعیت در فاصله 15 کیلومتری بوشهر قرار دارد. چغادک در سال 79 از روستا به شهر تبدیل شده بود./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج