اخبار ویژه

کد خبر : 251050 تاریخ ثبت : 1398/10/14 08:48:14

نهادهای نظارتی با شرکت‌های هرمی در دشتستان برخورد کنند

نهادهای نظارتی با شرکت‌های هرمی در دشتستان برخورد کنندامام جمعه برازجان گفت: نهادهای نظارتی، قضایی و امنیتی جلوی شغل‌های کاذبی مانند شرکت های هرمی را بگیرند.

به گزارش آزادنما؛

حجت‌الاسلام حسن مصلح امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر برازجان اظهار داشت: متاسفانه شاهد رویش‌ شرکت‌های هرمی در شهرستان دشتستان هستیم که در درازمدت اعتماد اجتماعی و نارضایتی مردم را در پی خواهد داشت .

امام جمعه برازجان  با بیان اینکه شرکت‌های هرمی عمدتا به جای مبادله کالا پول گردانی دارند، افزود: فعالیت اکثر شرکت‌های هرمی در منازل مسکونی و بدون تابلو است که خود جای تامل دارد .

خطیب جمعه برازجان تصریح کرد : میزان سنی فریب‌خوردگان این شرکت‌های هرمی غالبا بین ۲۰ الی ۳۰ سال است که اکثرا بیکار، دانشجو و یا شغل آزاد دارند  که به خاطر خوش‌باوری،  عدم‌ اطلاع از پیامدهای آن  به امید کاذب  پولدار شدن عضو این شرکت‌های هرمی می‌شوند.

خطیب جمعه برازجان افزود: علت عضویت افراد، سطحی نگاه کردن افراد جوان و بی‌تجربه زود پولدار شدن است. تجربه نشان داده که همه این‌ها سرابی بیش نیست و جزء سر شاخه‌های اصلی، برای دیگر اعضا جزء خسارت و سرخوردگی و ورشکستگی چیزی نصیب و عایدشان نمی‌شود.

امام جمعه برازجان اظهار داشت: با توجه به پیامدهای منفی که این اتفاق در شهرستان دشتستان دارد،  لازم است نهادهای نظارتی، قضایی و امنیتی جلوی این شغل‌های کاذب را بگیرند.

وی در مورد رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین گفت:  در طول تاریخ این اولین رزمایش است که سه کشور مهم و قدرتمند با هم مانور مشترک نظامی برگزار می‌‌کنند و این رزمایش در اوج فشار حداکثری و سیاست منزوی ساختن ایران اسلامی برگزار شد که بازهم دست برتر ایران اسلامی در مقابل آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن را نشان داد.

مصلح  افزود: این رزمایش مشترک برگ برنده دیگری از مواجهه قدرتمندانه ایران در فرصت‌سازی از تهدیدهای استکبار را ورق زد  و فصل نوینی از ائتلاف منطقه‌ای و جهان را پدید آورد. این رزمایش نشان دیگری از افول نفوذ و سیطره آمریکا بر جهان است.

وی با اشاره به هفدهم دی‌ماه سال 1314 تصریح کرد: این روز یادآور خاطره تلخ کشف حجاب اجباری رضاخانی یکی از پلیدترین توطئه‌های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر است که سبب ایجاد توطئه کشف حجاب شد.

 امام جمعه برازجان  عنوان کرد: یکشنبه 19 دی قیام خونین مردم قم بود که در 17 دی‌ماه 1356 در روزنامه اطلاعات در توهینی که به ساحت مقدس امام راحل حضرت امام خمینی(ره) شد جمعی از مدرسین حوزه‌های قم و طلاب خشمگین شدند و با تجمع اعتراض‌آمیز خود باعث شد که مردم هم خشم خود را نسبت به این توهین نشان دهند.

وی ادامه داد: در روز 19 دی مردم به میدان شهدا ریختند و توهین مزدوران رژیم منحوس شاهنشاهی را محکوم کردند که توسط رژیم شاهنشاهی به گلوله بسته و بسیاری از مردم و طلاب به خاک و خون کشیده شدند.

مصلح ابراز داشت : بعد از آن و در بزرگداشت چهلم آن شهدا وقتی شعله این بزرگداشت در شهرها برافروخته شد به نهضت اسلامی رنگ و بوی دیگری داده شد و امام خمینی(ره) فرمودند 15 خرداد و 19دی باید جاوید و زنده نگه داشته شود تا از یاد و خاطره‌ها نرود و فراموش نشود و جرائم رژیم منحوس شاهنشاهی سفاک فراموش نشود.

امام جمعه برازجان با تسلیت شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی، در پی حمله نیروهای آمریکا به خودروی حامل وی و ابومهدی المهندس معاون  الحشد‌الشعبی عراق و هئیت همراه، اظهار داشت: سردار قاسم سلیمانی یکی از فرماندهان با تدبیر، شجاع، ولایت‌مدار و انقلابی بود که در طول عمر پربرکت خود در 41 سال گذشته برای امنیت ملت ایران، امنیت امت اسلام و مبارزه با دشمنان قسم خورده امت اسلامی مجاهدت‌های فراوانی کرد و در معرض خطرهای متعددی قرار گرفت.

امام جمعه برازجان افزود: او در صحنه دفاع مقدس و در صحنه توانمندسازی محور مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی بارها تا مرز شهادت پیش رفت و چندین بار مجروح شد و چندبار قبل از شهادت به دست آمریکایی‌ها، لقب شهید را از مقام معظم رهبری دریافت کرد؛ او جانبازی بود که هرچند بالاترین مدال افتخار نظامی ایران را به همراه داشت اما همواره خود را سرباز ولایت و امت اسلامی می‌دانست.

امام جمعه برازجان یادآور شد: با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به حول و قوه‌ الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ دیشب آلودند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج