اخبار ویژه

کد خبر : 251024 تاریخ ثبت : 1398/10/11 11:21:03
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:

بوشهر تنها استان دارای سابقه ضد استعماری زنان در کشور است

بوشهر تنها استان دارای سابقه ضد استعماری زنان در کشور استنماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: با وجود سابقه بی نظیر ضد استعماری زنان در استان بوشهر درخواست داریم 15 آبان بعنوان روز مبارزه زنان ایران در تقویم ملی ثبت شود.

به گزارش آزادنما؛ آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در اولین اجلاسیه ۲۲ شهید زن استان بوشهر اظهار داشت: بانوان شهید در بین همه شهدا ممتاز هستند.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: نسب زنان شهید همانند درخت پاک و پرثمری است که شاخ و برگ آن ها گسترده و هرگاه خدا بخواهد از وجود آن درخت میوه های ارزشمند تولید خواهد کرد.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه یک خانواده از وجود زن برگ و حیاط پیدا می کند، گفت: نسل انسان از زن تولید می شود و این زن فرزندانی تولید می کند که بزرگان جهان خواهند شد.

وی افزود: خداوند آنقدر مقام زن را بزرگ شناخته است که وقتی خواست حضرت عیسی را وارد دنیا کند به او پدر نداد اما گفت باید مادر داشته باشید.

صفایی بوشهری با اشاره به نقش بی نظیر استان بوشهر در تاریخ مبارزاتی زنان با استعمارگران، خاطرنشان کرد: بوشهر تنها استانی است که دارای مبارزات ضد استعماری زنان در ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: با وجود این سابقه بی نظیر ضد استعماری زنان در استان بوشهر درخواست داریم 15 آبان بعنوان روز مبارزه زنان ایران در تقویم ملی ثبت شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج