اخبار ویژه

کد خبر : 251020 تاریخ ثبت : 1398/10/11 10:09:03

بزرگترین موزه جنوب کشور در بوشهر افتتاح می‌شود

بزرگترین موزه جنوب کشور در بوشهر افتتاح می‌شودمعاون امور عمرانی استان بوشهر از افتتاح بزرگترین موزه جنوب کشور در بوشهر خبر داد و گفت: موزه منطقه‌ای خلیج فارس در بوشهر با اعتبار نزدیک ۴۰ میلیارد تومان در دهه فجر امسال با حضور وزیر میراث فرهنگی افتتاح می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

مهرداد ستوده ظهر امروز  در نشست با آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نقشه راه عمرانی استان بوشهر از سال 1397 تدوین شد اظهار داشت: در تدوین این نقشه تمرکز بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بود چرا که پروژه‌هایی که سال‌ها در شهرها و روستاها نیمه تمام مانده بود سبب یاس و ناامیدی مردم شده بود که تکمیل این پروژه‌ها در اولویت قرار گرفت.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، با اشاره به اینکه محدودیت‌های منابع مالی سبب توقف پروژه‌های عمرانی نشده است افزود: در شرایط سخت به ثمر رساندن پروژه‌ها هنر مدیریتی است که این مهم در دستور کار مدیریت استان قرار گرفته است.

وی، تکمیل انواع طرح‌های عمرانی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این راستا  طرح‌های ورزشی، آبرسانی، سدسازی، درمانی، فرهنگی و راهسازی همچون پل خور گناوه، سد ارغون، سد اخند، جاده بنود به ساحل، جاده لاور به دشت پلنگ، جاده نخیلات آبپخش، فاز اول دانشکده دندانپزشکی پوشهر، پارک لیان بوشهر، مجتمع فرهنگی ریز و ده‌ها پروژه دیگر از جمله پروژه‌هایی است که برای  افتتاح در دهه فجر هدف‌گذاری شده است.

ستوده، از افتتاح موزه منطقه‌ای خلیج فارس در بوشهر خبر داد و بیان کرد: این پروژه در چند جبهه فعال می‌باشد که به عنوان بزرگترین موزه جنوب کشور با مرکزیت بوشهر محسوب و با اعتبار نزدیک 40 میلیارد تومان در دهه فجر امسال با حضور وزیر میراث فرهنگی افتتاح می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، با اشاره به شروع پروژه بیمارستان اورژانس هسته‌ای بوشهر در کمتر از 2 سال پیش خاطر نشان کرد: این پروژه که روند اجرایی مطلوبی دارد در هفته دولت سال آینده با تجهیزات کامل و نیروی انسانی مورد نیاز افتتاح می‌شود.

وی همچنین وعده داد پروژه فاضلاب بافت تاریخی بوشهر که مطالبه چندین ساله مردم بوده با اعتباری حدود 40 میلیارد تومان در دهه فجر امسال افتتاح شود .

وی با بیان اینکه تمام پروژه‌های استان بوشهر هر هفته در دفتر معاون عمرانی استاندار کنترل و روند اجرایی آنها پایش می‌شود گفت: در این نشست موانع پیش روی پروژه‌ها برطرف می‌شود تا بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل و افتتاح شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه  با برنامه ریزی‌های انجام شده ظرفیت شیرین سازی و تولید آب شرب استان از آب دریا تا پایان دولت به 150 هزار مترمکعب در شبانه‌روز خواهد رسید تصریح کرد: مجوزهای این آب شیرین‌ کن‌ها در نقاط مختلف استان بوشهر در حوزه شهری و روستایی صادر و اجرایی شده است که بخشی از آنها امسال و بخشی هم سال آینده وارد مدار بهره‌برداری شده و پایداری نسبی در تامین آب آشامیدنی در استان حاکم می‌شود.

ستوده، فضاهای فرهنگی ورزشی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: امسال با مدیریت منابع بخشی از طرح‌های فرهنگی ورزشی تکمیل و افتتاح می‌شود.

وی اجرای پروژه‌های عمران شهری و روستایی را مورد اشاره قرار داد و افزود: با کنترل هزینه کرد منابع در اختیار شهرداری‌ها 250 میلیارد تومان  و 80 میلیارد تومان در حوزه دهیاری‌ها سال قبل و  در هفته دولت امسال در روستاها 70 میلیارد تومان پروژه افتتاح شد .

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، طرح بوشهر توریسم 2022 را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به اینکه سه شهر بوشهر، گناوه و کنگان هدف گذاری شد گفت: در این شهرها پروژه‌های گردشگری تدوین و عملیاتی شد و در این راستا 2 کمپ عشایری در عرصه گردشگری مورد توجه قرار گرفت و 48 بوم‌گردی روستایی افتتاح شد و در امسال روستاهای مستعد دیگری هدف این پروژه قرار خواهند گرفت .

ستوده، جایگاه گردشگری استان بوشهر با در رده‌های برتر کشور دانست و افزود: در جذب گردشگر خارجی سال قبل تلاش‌های موثری شده که اجرای پروژه های گردشگری ضمن رونق شهرها و روستاها مستقیم بر معیشت جامعه هدف تاثیرگزار خواهد بود .

وی بیان کرد: ما باید در حوزه گردشگری با انجام پروژه های زیرساختی به نقطه‌ای برسیم که استان بوشهر معبر ورودی گردشگران خارجی کشور شود  چرا که ما اعتقاد داریم همانطور که در صنعت نفت و گاز و هسته‌ای توانستیم برای کشور به‌عنوان طرفیت ملی و بین المللی ظاهر شویم قطعا در صنعت توریسم هم می‌توانیم در سطح ملی و بین المللی برای کشور مایه افتخار و منبع درآمد پایدار باشد ./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج