اخبار ویژه

کد خبر : 251013 تاریخ ثبت : 1398/10/11 10:15:31

46 درصد کلاس‌های درس استان بوشهر هوشمند است

معاون پژوهشی، برنامه ریزی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه 46 درصد کلاس‌های درس استان هوشمند است گفت: چهار هزار و 488 کلاس درس استان هوشمند است که یکهزار کلاس درس در دوره متوسطه اول و 941 کلاس در دوره متوسطه دوم از تجهیزات هوشمند بهره مند هستند.

به گزارش آزادنما؛

عبدالرضا بندری صبح امروز در حاشیه نشست با حوزه فناوری آموزش و پرورش استان با بیان اینکه 46 درصد کلاس‌های درس استان هوشمند است اظهار داشت: چهار هزار و 488 کلاس درس استان هوشمند است که یکهزار کلاس درس در دوره متوسطه اول و 941 کلاس در دوره متوسطه دوم از تجهیزات هوشمند بهره مند هستند.

معاون پژوهشی، برنامه ریزی آموزش و پرورش استان بوشهر به تعداد کلاس‌های درس هوشمند دوره ابتدایی اشاره کرد و افزود: دو هزار و 545 کلاس درس دوره ابتدایی هوشمند است که با توجه به اهمیت این آموزش ابتدایی به عنوان پایه و بنیه تحصیلی برای دانش آموزان سعی بر افزایش تعداد کلاس‌های هوشمند در این دوره تحصیلی است.

وی تصریح کرد: استفاده مطلوب از تجهیزات هوشمند یکی از دغدغه‌های مهم آموزش و پرورش در بحث تحصیلی دانش آموزان است و معلمان باید با آموزش های لازم، شیوه تدریس خود را با توجه به تکنولوژی های روز تغییر دهند.

بندری با بیان اینکه تجهیزات هوشمند نباید فقط به صورت صوتی و تصویری مورد توجه باشد ادامه داد: استفاده تمام هوشمند از تجهیزات و شبکه‌های ملی اطلاعات و اینترنتی نیاز به معلم به روز و هوشمند دارد.

وی برقراری عدالت آموزشی در بین همکاران و دانش آموزان را از ضروریات برنامه ریزی‌های آتی آموزش و پرورش استان عنوان کرد و گفت: با توجه به پوشش حداکثری شبکه نسل چهارم اینترنتی در مناطق استان، راه اندازی سامانه آموزش آنلاین از دیگر فعالیت‌های مهم فناوری آموزش و پرورش استان خواهد بود.

معاون پژوهشی، برنامه ریزی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه ارتباط مستقیم بین آموزش دهنده و فراگیر به صورت ویدئویی، متنی و همچنین ارسال و دریافت فایل از مزیت های سامانه آموزش آنلاین خواهد بود یادآور شد: همه دانش آموزان و کادر مدرسه به راحتی می‌توانند به آموزش‌های آنلاین در نظر گرفته شده دسترسی داشته باشند.

بندری افزود: الکترونیک کردن فرایندهای سازمانی برای تسهیل امورات مردم و همچنین رعایت حقوق شهروندی در قالب میز خدمت الکترونیکی اجرایی شده است که سعی بر تقویت و افزودن بیشتر فرایندهای سازمانی در قالب تعیین است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پخش زنده برنامه های استانی و کشوری آموزش و پرورش استان، آموزش ضمن خدمت همکاران در راستای استفاده مطلوب از تجهیزات هوشمند از دیگر برنامه‌های مهم در حوزه فناوری است که تاکنون به خوبی اجرا شده است./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج