اخبار ویژه

کد خبر : 251008 تاریخ ثبت : 1398/10/10 16:52:33
معرفی بانوان شهید استان بوشهر؛

شهید فیروزه مژده

شهید فیروزه مژدهزنان در دوره‌های مختلف از تاریخ پرحماسه ایران اسلامی نقش با شکوه و بی‌بدیلی در جامعه ایفا کرد‌ه‌اند. از جمله مقاطع تاریخی که زنان دوشادوش مردان در جامعه ما حضور داشتند انقلاب اسلامی و پس از آن هشت سال دفاع مقدس بود که با هم‌صدایی و همراهی مردان حماسه جاودان را آفریدند.

به گزارش آزادنما؛ در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر و همچنین برپایی اجلاسیه ملی زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر بر آن شدیم تا به معرفی این شیر زنان دیار نخل و آفتاب و دریا بپردازیم.

 

شناسنامه

نام: فیروزه
نام خانوادگی: مژده
نام پدر: جمات 
نام مادر: نعیمه
محل تولد: شهرستان آبادان
تاریخ تولد: 21/7/1357
تحصیلات: اول ابتدایی
وضعیت تأهل: مجرد
تعداد فرزندان: ـ 
شغل: محصل
تاریخ شهادت: 11/6/1364
علت شهادت: بمباران هوایی خارگ
محل دفن: خارگ 

 

زندگینامه

درخشش فیروزه

سال 1357، خانهی جمات بهاران در بهاران شد. تولد نوزادی که شادی قدمهایش، مژدهای بود برای نعیمه و جمات. نام او را فیروزه گذاردند تا خوش خبریاش، موجب خبرهای خوش دیگر در زندگی آنها گردد و بساط برکت زندگیشان را گستردهتر سازد. خبر خوش پیروزی انقلاب در بهمن همان سال خانه و زندگی آنها را بهاری دلانگیز نموده، زندگیشان را گلباران ساخت. مژده، کلاس اول را در جزیرهی خارگ سپری میکرد و در کنار دیگر خواهر و برادران خود به روزهای پر از تلاطم و زنگهای خطری که حملههای هوایی را اعلام میکردند، عادت کرده بود. نهم تیر ماه 64، حادثهای، تمام خانواده او را محزون و درگیر کرد. سوزن در پای خواهر او شکست و پدر روانهی بیمارستان اهواز برای معالجهی دختر شد و مژده، مادر، خواهر و برادرهایش چشم انتظار پدر، شب را به تنهایی به صبح رساندند.
یازدهم تیر ماه 64 هنوز خورشید طلوع نکرده بود که صدای زنگ خطر حملهی هوایی به صدا درآمد. مادر، بچهها را طبق عادت همیشه، به داخل حیاط و پناه گرفتن در زیر درخت «لیل» کشاند. از قضای روزگار بمبهای دشمن بر سر آنها فرود آمد و مژدهی هفت ساله با مادر خود در آسمان به پرواز درآمدند.

 

شاهدی ارواح پاک و مطهر شهدا بخصوص شهدای زن استان بوشهر صلوات

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج