اخبار ویژه

کد خبر : 251007 تاریخ ثبت : 1398/10/10 16:49:29
معرفی بانوان شهید استان بوشهر؛

شهید بانو پورکوهی

شهید بانو پورکوهیزنان در دوره‌های مختلف از تاریخ پرحماسه ایران اسلامی نقش با شکوه و بی‌بدیلی در جامعه ایفا کرد‌ه‌اند. از جمله مقاطع تاریخی که زنان دوشادوش مردان در جامعه ما حضور داشتند انقلاب اسلامی و پس از آن هشت سال دفاع مقدس بود که با هم‌صدایی و همراهی مردان حماسه جاودان را آفریدند.

به گزارش آزادنما؛ در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر و همچنین برپایی اجلاسیه ملی زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر بر آن شدیم تا به معرفی این شیر زنان دیار نخل و آفتاب و دریا بپردازیم.

 

شناسنامه

نام: بانو
نام خانوادگی: پورکوهی
نام پدر: هادی 
نام مادر: کنیز
محل تولد: شهرستان کنگان از توابع استان بوشهر
تاریخ تولد: 2/9/1315
تحصیلات: بیسواد
وضعیت تأهل: متأهل
تعداد فرزندان: سه پسر و هفت دختر
شغل: خانهدار
تاریخ شهادت: 17/1/1383 
علت شهادت: بمبگذاری در کربلا
محل دفن: وادی السلام 

 

زندگینامه

به استواری قامت نخل

هفدهم فروردین، بانو پا به دنیا گذاشت. در آن بهار بیرمق، خداوند به خانهی هادی و کنیز رونقی دیگر داد. زیر دست پدر و مادری کشاورز و هم نوا با رشد دانههای گندم و ثمر دادن نخلهای خرما، قد کشید و بزرگ شد.
از زیارتگاه دو طفلان مسلم که بیرون آمدند به سمت مسجد کوفه، پشت سر عباس کراماتی، روحانی کاروان و آقای شعرانی، همسفر کربلاییان در حرکت بودند، ناگهان به سمت جمعیت، تیراندازی شد. جمعیت پراکنده شدند، هر کس به سویی گریخت. برخی خود را روی زمین خواباندند. بانو هم نقش بر زمین شد. وقتی تیراندازی تمام شد آقای شعرانی میبیند، مادرم بر روی زمین افتاده است، گمان میکند که از ترس غش کرده، او را روی دوش خود گذارده به درمانگاه نزدیک میبرد. در راه، خرخری هم از او میشنود. به دکتر که نشانش میدهد میگوید: به نظرم از ترس، اینطوری شده، دکتر میگوید: دو تا تیر خورده؛ یکی به پهلویش و دیگری به گردنش، او تمام کرده است. آقای شعرانی خیلی تعجب میکند. همه چیز در عرض چند دقیقه تمام شد. 

 

شاهدی ارواح پاک و مطهر شهدا بخصوص شهدای زن استان بوشهر صلوات

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج