اخبار ویژه

کد خبر : 251005 تاریخ ثبت : 1398/10/10 16:43:16
معرفی بانوان شهید استان بوشهر؛

شهید صاحبی علی دخت

شهید صاحبی علی دختزنان در دوره‌های مختلف از تاریخ پرحماسه ایران اسلامی نقش با شکوه و بی‌بدیلی در جامعه ایفا کرد‌ه‌اند. از جمله مقاطع تاریخی که زنان دوشادوش مردان در جامعه ما حضور داشتند انقلاب اسلامی و پس از آن هشت سال دفاع مقدس بود که با هم‌صدایی و همراهی مردان حماسه جاودان را آفریدند.

به گزارش آزادنما؛ در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر و همچنین برپایی اجلاسیه ملی زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر بر آن شدیم تا به معرفی این شیر زنان دیار نخل و آفتاب و دریا بپردازیم.

 

شناسنامه

نام: صاحبی
شهرت: علی‌دخت
نام پدر: علی
نام مادر: حوری
محل تولد: گناوه از توابع استان بوشهر
تاریخ تولد:9/1/1284
تحصیلات: بیسواد
وضعیت تأهل: متأهل
تعداد فرزندان: -
شغل: خانه‌دار
تاریخ شهادت: 7/3/1364
علت شهادت: بمباران هوایی آبادان
محل دفن: گناوه

 

زندگینامه

صاحبی پاک سرشت

شهید صاحبی علیدخت، در سال ) 1284 ه. ش( در نهمین روز فروردین ماه در خانواده‌ای پر تلاش چشم به جهان گشود. پدرش علی کشاورز بود و از این طریق امرار معاش می‌کرد. صاحبی از همان آغاز دوران نوجوانی در خانه چون مادری کار کشته مسائل خانه‌داری را رهبری می‌کرد . در هنگامه‌ای که خشکسالی دامن دشت‌های گناوه را فرا گرفت و امرار و معاش کشاورزان سخت شد پدرش چون دیگران تصمیم به کوچ گرفت.
 چندی بعد خانواده‌اش در سرزمین خوزستان و در شهر آبادان در کوی کارگر منزل گزید و خود به کار مشغول شد. صاحبی روستازاده‌ای پاک سرشت و باتقوا بود و همواره با عمل به دستورات مبین اسلام روح و جان خویش را تسکین می‌داد.  در هنگامه‌ی جنگ خانواده‎اش آبادان را ترک نکرد و در زیر حمله‌های پیاپی دشمن به کار و زندگی خود ادامه دادند.
در یکی از همین حمله‌‎های دشمن بعثی، در هفتمین روز خردادماه 7/3/1364 بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد . پیکر مطهرش را چندی بعد در گلزار شهدای آبادان به آغوش خاک سپردند.

 

شاهدی ارواح پاک و مطهر شهدا بخصوص شهدای زن استان بوشهر صلوات

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج