اخبار ویژه

کد خبر : 251004 تاریخ ثبت : 1398/10/10 16:38:19
معرفی بانوان شهید استان بوشهر؛

شهید زهره قاسمی زاده

شهید زهره قاسمی زادهزنان در دوره‌های مختلف از تاریخ پرحماسه ایران اسلامی نقش با شکوه و بی‌بدیلی در جامعه ایفا کرد‌ه‌اند. از جمله مقاطع تاریخی که زنان دوشادوش مردان در جامعه ما حضور داشتند انقلاب اسلامی و پس از آن هشت سال دفاع مقدس بود که با هم‌صدایی و همراهی مردان حماسه جاودان را آفریدند.

به گزارش آزادنما؛ در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر و همچنین برپایی اجلاسیه ملی زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر بر آن شدیم تا به معرفی این شیر زنان دیار نخل و آفتاب و دریا بپردازیم.

 

شناسنامه

نام: زهره
شهرت: قاسمیزاده
نام پدر: بهرام
نام مادر: شهید فریده آل سیاح
محل تولد: شهرستان شیراز 
تاریخ تولد: 28/6/1362
تحصیلات: ـ
وضعیت تأهل: مجرد ـ خردسال
تعداد فرزندان: ـ
شغل: ـ
تاریخ شهادت: 26/12/1366
علت شهادت: بمباران هوایی شیراز 
محل دفن: گلزار شهدای بهشت صادق بوشهر

 

زندگینامه

در دامن جهاد

زهره در سال 62، خانهی بهرام و فریده را شادان و تابان از برکت آمدن خود نمود. او در دامن پدر و مادری مبارز و اهل جهاد به دنیا آمد. گر چه در شیراز تولد یافت اما مأمن و مأوای حقیقی آنها، آبادان خط مقدم جبهه بود و در محل سکونت خود، شیراز رفت و آمد میکردند. پدر در صحنهی کارزار در آبادان به سر میبرد و مادر در کنار مادر شوهر به فعالیتهای انقلابی خود در شیراز می‌پرداخت. او نوه‌ی شهربانو میرزایی، شیر زنیست که تمام خانوادهی خود را وقف اسلام نمود. در 26 اسفند 66 به هنگام بمباران شیراز در کنار مادربزرگ، مادرش فریده و برادرش حسام در چهار سالگی، زیر آوار رفت و دنیا را با تمام خودکامگی‌هایش رها نمود.

 

شاهدی ارواح پاک و مطهر شهدا بخصوص شهدای زن استان بوشهر صلوات

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج