اخبار ویژه

کد خبر : 251000 تاریخ ثبت : 1398/10/10 16:16:01
معرفی بانوان شهید استان بوشهر؛

شهید احلم سالمی

شهید احلم سالمیزنان در دوره‌های مختلف از تاریخ پرحماسه ایران اسلامی نقش با شکوه و بی‌بدیلی در جامعه ایفا کرد‌ه‌اند. از جمله مقاطع تاریخی که زنان دوشادوش مردان در جامعه ما حضور داشتند انقلاب اسلامی و پس از آن هشت سال دفاع مقدس بود که با هم‌صدایی و همراهی مردان حماسه جاودان را آفریدند.

به گزارش آزادنما؛ در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر و همچنین برپایی اجلاسیه ملی زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر بر آن شدیم تا به معرفی این شیر زنان دیار نخل و آفتاب و دریا بپردازیم.

 

شناسنامه

نام: احلم
شهرت: سالمی
نام پدر: جاسم 
نام مادر: هاشمیه
محل تولد: اروند کنار از توابع شهرستان آبادان
تاریخ تولد: 10/6/1347
تحصیلات: پایان دوره ابتدایی
وضعیت تأهل: متأهل
تعداد فرزندان: ـ
شغل: خانهدار
تاریخ شهادت: 26/12/1366 
علت شهادت: بمباران هوایی شیراز
محل دفن: شهرستان کنگان

 

زندگینامه

من زندهام

سال 47 وقتی شهریور به اولین دههی خود رسید، «نهر علم» پر از صدای خندهی مستانه کودکان اروند کنار شد که از تولد «احلم» سر ذوق آمده بودند و با رقص و پایکوبیهای کودکانه خود، محله را پر از هیاهو و هیجان کرده، در گوش هم پچپچکنان میگفتند: هاشمیه بچهدار شد. «احلم» تنها دختر هاشمیه بود که با روزی اندک ملوانی جاسم (پدرش)، در کنار پنج برادر خود، با فقر و تنگدستی روزگار را آرام آرام سپری میکرد؛ برادرانی که تنها یکی از آنها بزرگتر بودند و دیگران از او کوچکتر بودند. گر چه استعداد سرشاری داشت اما مثل دیگر هم¬سالان خود در اروندکنار تا پایان دوره¬ی ابتدایی را بیشتر نخواند، آغاز نوجوانی او با تولد جنگ مصادف شد. مولود شوم و نامیمونی که تولدش، تأثیر ژرفی در شخصیت احلم گذاشته، تحولی عمیق در روح و روان او ایجاد کرد. چرا که ماهیت باطل جنگ، حقانیت حق را به او آموخت. شرارتهایش، خیر و خوبی¬ها را، تاریکیهایش، روشناییها را، خونریزیها و جنگاوریهایش، صلح و امنیت را معنا کرد، و حیوانیتهایش انسانیت را. و او را با بزرگترین مدرسه و بزرگترین دانشگاه قرآن، آشنا نمود. آیههایی که نبرد حق و باطل را از دوران آدم تا خاتم به او گوشزد میکرد میآموخت و در ورای تلاوت تمامی کلماتش، آرامش و امید را مهمان روح او مینمود.
احلم پس از ناراحتی مادر، در خوابش آمد و گفت: مادر من نمردهام! من زندهام!

 

شاهدی ارواح پاک و مطهر شهدا بخصوص شهدای زن استان بوشهر صلوات

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج