اخبار ویژه

کد خبر : 250997 تاریخ ثبت : 1398/10/10 16:00:33
معرفی بانوان شهید استان بوشهر؛

شهید عزت بخشی

شهید عزت بخشیزنان در دوره‌های مختلف از تاریخ پرحماسه ایران اسلامی نقش با شکوه و بی‌بدیلی در جامعه ایفا کرد‌ه‌اند. از جمله مقاطع تاریخی که زنان دوشادوش مردان در جامعه ما حضور داشتند انقلاب اسلامی و پس از آن هشت سال دفاع مقدس بود که با هم‌صدایی و همراهی مردان حماسه جاودان را آفریدند.

به گزارش آزادنما؛ در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر و همچنین برپایی اجلاسیه ملی زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر بر آن شدیم تا به معرفی این شیر زنان دیار نخل و آفتاب و دریا بپردازیم.

 

شناسنامه

نام: عزت
شهرت: بخشی
نام پدر: محمد 
نام مادر: شهربانو
محل تولد: برازجان از توابع شهرستان دشتستان
تاریخ تولد: 15/6/1329
تحصیلات: دیپلم
وضعیت تأهل: متأهل
تعداد فرزندان: یک پسر و سه دختر 
شغل: خانهدار
تاریخ شهادت: 28/5/1365
علت شهادت: بمبگذاری گروهک منافقین در تهران
محل دفن: برازجان

 

زندگینامه

گذر از ذلّت به عزّت

تولد عزت در خانهی محمد و شهربانو، بخشی از تاریخ غرور آفرین سرزمین عزیز ما را رقم زد و دشتستان را به عنوان یکی از شهرهای مبارز کشور ایران، بر قلهی بلند افتخار قرار داد.
وقتی که حملهی وحشیانهی کفار بعثی عراق، در سال 1359 به شهرهای کشور عزیزمان آغاز شد او به ناچار با از دست دادن تمامی امکانات زندگی در آبادان، همراه خانواده عازم برازجان شد، این حوادث هیچ کدام نتوانست باعث ناامیدی عزت و اسماعیل در زندگی شود بلکه با یاری و پشتیبانی یکدیگر توانستند زندگی پربار و سرشار از خوشی و موفقیت را برای خود و خانواده فراهم آورند. در سال 1345 جهت ادای نذر فرزندش، همراه با همسر، دخترش ماشا و پسر خردسالش، علیرضا عازم مرقد مطهر ثامن الائمه، امام رضا علیه السلام گردید. در روز 28 مرداد‌ماه،  که به قصد تهیهی بلیط هواپیما به دفتر هواپیمایی در میدان فردوسی تهران رفته بودند انفجار بمبی قوی که به دست منافقین در آن میدان کار گذاشته شده بود، باعث شد خود، همسر و فرزندانش به درجه رفیع شهادت نایل آیند. از آنها دو فرزند دیگر به نامهای متین و مهر دخت به یادگار مانده است. پیکر مطهر خانوادهی شهیدان ارجند زیارتی پس از انتقال در بهشت سجاد برازجان در کنار شهیدان انقلاب و جنگ تحمیلی به خاک سپرده شد. 

 

شاهدی ارواح پاک و مطهر شهدا بخصوص شهدای زن استان بوشهر صلوات

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج