اخبار ویژه

کد خبر : 250993 تاریخ ثبت : 1398/10/10 15:46:26

تمام فعالیت‌های انتخاباتی در استان بوشهر برای جلوگیری از تخلفات رصد می‌شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر گفت: تمام فعالیت‌های انتخاباتی برای جلوگیری از تخلف و جرایم رصد می‌شود تا فضای سالم انتخاباتی در استان بوشهر فراهم شود.

به گزارش آزادنما؛

الماس گشتاسبی ظهر امروز در نشست توجیهی اصحاب رسانه با موضوع پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی با بیان اینکه رسانه‌‌ها نقش مهمی در ارتقا آزادی‌‌های قانونی جامعه دارند اظهار داشت: اصحاب رسانه برای انتشار اخبار و مطالب در عرصه انتخابات باید همه جوانب قانونی مورد نظر قرار دهند تا از بروز ناهنجاری‌ها جلوگیری شود.

وی فراهم کردن زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را یک وظیفه همگانی دانست و تاکید کرد: اصحاب رسانه در این عرصه باید نقش تاثیرگذار خود را نشان دهند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر رسالت دستگاه قضا را در پیشگیری از جرایم انتخاباتی مهم دانست و خاطرنشان کرد: پیشگیری‌های اجتماعی و فرهنگی باید مورد توجه ویژه اصحاب رسانه قرار بگیرد چرا که ممکن است سهوا جامعه را به ارتکاب جرم تشویق شود.

گشتاسبی با تاکید برلزوم فرهنگسازی، پیشگیری و حرکت بر مدار قانون در انتخابات گفت: اقدامات پیشگیرانه از تخلفات انتخاباتی برای دستگاه قضا تکلیف است و در این راستا اصحاب رسانه نقش تاثیرگذاری دارند.

وی با بیان اینکه نگارش و تهیه اخبار با بی‌طرفی کامل از کاندیداها انجام شود افزود: تشریح و تشویق قانون‌ در عرصه انتخابات درخواست دستگاه قضا از اصحاب رسانه و مطبوعات است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر تشریح روح قانون‌مداری در جامعه را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: در عرصه انتخابات باید برای جلوگیری از نشر اکاذیب و تخریب چهره‌های انتخاباتی مورد توجه اصحاب رسانه قرار بگیرد.

گشتاسبی از رصد جرایم و تخلفات انتخاباتی خبر داد و بیان کرد: تمام فعالیت‌های انتخاباتی برای جلوگیری از تخلف و جرایم رصد می‌شود تا فضای سالم انتخاباتی در استان بوشهر فراهم شود.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها کارکردی متعدد و نقش حساسی در تعیین سرنوشت جامعه دارند گفت: در انتخابات  از اصحاب رسانه انتظار می‌رود با دعوت عموم مردم برای حضور در صحنه، نقش حساس و مثبت خود را به منصه ظهور برسانند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر با اشاره به اینکه نشریات و رسانه‌ها نباید بستر و زمینه‌ساز تخلفات انتخاباتی باشند تاکید کرد: در این زمینه با کسانی که با سیاه‌نمایی و تخریب فضای انتخاباتی قصد برهم زدن آرامش جامعه را داشته باشند، برخورد می‌شود.

گشتاسبی هدف اصلی ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی را فراهم آوردن فضای سالم برای مشارکت حداکثری مردم در تعیین سرنوشت خود معرفی و تصریح کرد: مشارکت گسترده  مردم در انتخابات تمام توطئه‌ها و نقش‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کند از این نظر فراهم کردن حضور حداکثری مردم در انتخابات امری مهم و ضروری است./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج