اخبار ویژه

کد خبر : 250977 تاریخ ثبت : 1398/10/10 10:38:22

روشنفکران غرب زده داخلی به دنبال تشکیل مجلس لیبرالی هستند

روشنفکران غرب زده داخلی به دنبال تشکیل مجلس لیبرالی هستندتحلیلگر مسائل سیاسی و اقتصادی گفت: روشنفکران غرب زده داخلی تلاش دارند افرادی را در انتخابات مجلس پیشرو راهی مجلس کنند که مسیر لیبرالیسم را طی کند.

به گزارش آزادنما؛

سید یاسر جبرائیلی در همایش میثاق با ولایت در تکیه رایه العباس بوشهر اظهار داشت: روشنفکران غرب‌زده از دیرباز به دنبال گسترش اندیشه‌های لیبرالیست در ایران بودند و تلاش داشتند زیر آب دین را بزنند.

تحلیلگر مسائل سیاسی و اقتصادی تصریح کرد: حجت‌الاسلام سید حسن تقی زاده که روزی لباس روحانیت به تن داشت اندیشه‌های غربی را ترویج کرد و شعار فرق سر تا نوک پا باید غربی بشویم تا بتوانیم مسیر پیشرفت و توسعه را طی کنیم را سر می‌داد.

جبرائیلی افزود: مسیر تفکر لیبرالیست روشنفکر غرب‌زده در دوران پهلوی نیز ادامه پیدا کرد تا هم‌اکنون نیز لیبرال مسلک‌ها به دنبال ترویج فرهنگ غربی هستند و تلاش دارند دین را از مدیریت جامعه کنار بزنند که گاهی وقت‌ها این روشنفکرهای غرب‌زده در لباس روحانیت و گاهی لباس دانشگاهی در جامعه حضور دارند.

تحلیلگر مسائل سیاسی و اقتصادی بیان کرد: در فضای دوم خرداد روزنامه‌های زنجیره‌ای تمام عزم خود را جزم کردند تا با شعارهایی مانند اینکه می‌توان در برابر خدا هم تظاهرات کرد و شعارهایی از این دست مسیری را طی کنند که منجر به جدایی دین از مدیریت جامعه شود.

وی با بیان اینکه تمام تلاش روشنفکرهای غرب‌زده در فضای دوم خرداد این بود که نقش رهبری و ولایت‌فقیه را کاهش بدهند اضافه کرد: روشنفکران غرب‌زده در روزهای آغازین انقلاب اسلامی نیز در دولت موقت بدون برگزاری مجلس و رفراندوم قانون اساسی را به تصویب برسانند که نگاه لیبرال و سکولار داشت.

جبرائیلی افزود: روشنفکرهای غرب‌زده امروز نیز فضای ما نمی‌توانیم را می‌خواهند در جامعه حاکم کنند تا ولی‌فقیه را ناکارآمد جلوه دهند و تلاش دارند اختیارات ولی‌فقیه را در حوزه نظارتی تحت تأثیر قرار دهند و باعث شوند نظارت ولی‌فقیه بر اجرای سندهای ابلاغی رهبری مانند اقتصاد مقاومتی، سند تحول بنیادین را کاهش داده و بدون توجه به سندهای بالادستی اندیشه رهبری در اداره جامعه نقش‌آفرین نباشد.

تحلیلگر مسائل سیاسی و اقتصادی با بیان اینکه تفکر لیبرالیست از دوره مشروطه تا اکنون به حیات خود ادامه داده و در دوران امام راحل نیز این مسیر را طی کرده و اکنون نیز این مسیر را رها نمی‌کنند و سعی دارند در فضای پارلمانی مسیر مدیریت جامعه را به سمت لیبرالیسم هدایت کنند خاطرنشان کرد: روشنفکران غرب زده داخلی تلاش دارند افرادی را در انتخابات مجلس پیشرو راهی مجلس کنند که مسیر لیبرالیسم را طی کند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج