اخبار ویژه

کد خبر : 250953 تاریخ ثبت : 1398/10/9 10:56:07
معرفی بانوان شهید استان بوشهر؛

شهید صفیه شریف پور

شهید صفیه شریف پورزنان در دوره‌های مختلف از تاریخ پرحماسه ایران اسلامی نقش با شکوه و بی‌بدیلی در جامعه ایفا کرد‌ه‌اند. از جمله مقاطع تاریخی که زنان دوشادوش مردان در جامعه ما حضور داشتند انقلاب اسلامی و پس از آن هشت سال دفاع مقدس بود که با هم‌صدایی و همراهی مردان حماسه جاودان را آفریدند.

به گزارش آزادنما؛ در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر و همچنین برپایی اجلاسیه ملی زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر بر آن شدیم تا به معرفی این شیر زنان دیار نخل و آفتاب و دریا بپردازیم.

 

شناسنامه

نام: صفیه
شهرت: شریف پور
نام پدر: امیرعلی
نام مادر: خدیجه
محل تولد: شهرستان بوشهر
تاریخ تولد:  13/2/1287
تحصیلات: بیسواد
وضعیت تأهل: متأهل
تعداد فرزندان: یک پسر 
شغل: خانهدار
تاریخ شهادت: 27/7/1359
علت شهادت: بمباران هوایی خرمشهر 
محل دفن: خرمشهر

 

زندگینامه

عشق به مسجد جامع

در کشاکش ماندن یا رفتن مردم از خانه و کاشانهشان، از خط مقدم جبهه، شعبان علی از مادرش خواست تا خرمشهر را به خاطر حفظ جانش، ترک نماید و با او به زادگاهش بوشهر بازگردد. اصرار فراوان او، هیچ تأثیری بر ارادهی آهنین و ایمان آتشین مادر پیرش نداشت. با وجود تصمیم جدی شعبان علی بر بردن مادر به بوشهر، راضی کردن او همچون بیرون کشیدن آب از آهن بود. مادر تنها عصای پیری خود را رها کرد و گفت: من نمیتوانم اینجا را ترک کنم تمام این رزمندگان، فرزندان من هستند که کوچکترین کمک من برای آنها میتواند بزرگترین کمکی برای پیروزیشان باشد. صفیه شیر زن نستوه و نترسی که هم عصر بودن با سرداران آزادیخواه جنوب همچون رئیسعلیدلواریها، غضنفر السلطنهها روحیهی شهادت و شجاعت را در او تقویت ساخته بود. آن هنگام که غرّش ادوات جنگی دشمن از زمین و هوا، مردان را هراسان میکرد، نه تنها او را به ستوه نیاورد بلکه با باوری به اعماق اروند در خرمشهر ایستاد تا با حمایتها و خدماتش، رزمندگان اسلام را یاری دهد. چه با گذاردن مرهم بر زخم آنان چه رسیدگی به زنان و دختران بیسرپرست شده و چه دیگر هماهنگیهایی که حضور افرادی مثل او بر پیشبرد کارها میافزود. سرانجام در 27/7/59 بر اثر بمباران خمپاره در کنار مسجد جامع خرمشهر، از این سرای فانی رخت بر بست.

 

شاهدی ارواح پاک و مطهر شهدا بخصوص شهدای زن استان بوشهر صلوات

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج