اخبار ویژه

کد خبر : 250930 تاریخ ثبت : 1398/10/8 11:21:36

وعده الماسی از حق آلایندگی عسلویه به استان‌های همجوار رسید!

وعده الماسی از حق آلایندگی عسلویه به استان‌های همجوار رسید!در حالیکه مردم استان دلخوش به وعده الماسی نماینده جنوب استان جهت اختصاص حق آلایندگی برای استان بودند، سید محسن علوی نماینده مجلس در جمع مردم و در سالن معلم لامرد از موافقت سکینه الماسی برای اختصاص بخشی از آلایندگی پارس جنوبی به دو شهرستان جنوبی استان فارس خبر داد.

به گزارش آزادنما؛

خرداد ماه امسال بود که پس از گزارش‌ها و هشدارهای متعدد این خبرگزاری مبنی بر تلاش برخی نمایندگان برای اختصاص بخشی از حق آلایندگی پارس جنوبی به خارج از استان بوشهر، امام‌جمعه و استاندار بوشهر و دیگر مسؤولان یکی پس از دیگری دراین‌باره اظهار نظر کردند تا این اقدام نامحسوس برخی نمایندگان استان‌های هم‌جوار متوقف و مسکوت بماند.

اما با گذشت بیش از هفت ماه از این موضوع، پیگیری‌های خبرنگار فارس حکایت از تحرکات مجدد سید محسن علوی نماینده مردم شهرستان‌های مهر و لامرد استان فارس برای اختصاص سهمیه حق عوارض آلایندگی دارد.

عوارض آلایندگی به شهرداری‌های استان بوشهر پرداخت نشد

به‌تازگی هم ابوذر دهدار، رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر این شائبه را تقویت کرد و دراین‌باره اظهار داشت: به دلیل اختلاف‌نظر نمایندگان استان با نمایندگان فارس بر سر عوارض آلایندگی از ابتدای سال تاکنون هیچ‌گونه عوارض حق آلایندگی به شهرداری‌های استان پرداخت‌ نشده است.

بر اساس این گزارش، مهر ماه امسال سکینه الماسی نماینده مردم جنوب استان بوشهر سفری به شهر لامرد استان فارس داشته و دیداری با خانم لیلا بهزادی عضو شورای این شهر داشته است. در همین برهه از زمان و در 12 مهرماه سید محسن علوی نماینده مجلس در جمع مردم و در سالن معلم لامرد از موافقت سکینه الماسی برای اختصاص بخشی از آلایندگی پارس جنوبی به دو شهرستان جنوبی استان فارس خبر داد.

بر اساس خبرهای دریافتی، رئیس‌جمهور نیز اواخر دی‌ماه سفری به استان فارس خواهد داشت و در جریان این سفر قرار است حق آلایندگی به دو شهرستان جنوبی لامرد و مهر اختصاص و اعلام وصول شود.

در همین راستا خبرنگار فارس بارها اقدام به پیگیری موضوع از طریق سکینه الماسی، نماینده مردم جنوب استان نموده که وی هیچ‌گاه پاسخگو نبوده و یا پاسخ به سوالات خبرنگاران را به مسؤول رسانه‌ای خود حواله کرده است.

به نظر می‌رسد با ادامه این روند و انفعال خانم نماینده در پاسخگویی به خبرنگاران، باید در انتظار تضییع خواسته به‌ حق مردم استان بوشهر و اختصاص بخشی از حق عوارض آلایندگی به استان‌های هم‌جوار به‌خصوص استان فارس بود.

عوارض آلایندگی، برای جبران مشکلات زیست‌ محیطی ناشی از تأسیسات نفتی مستقر در نقاط مختلف استان، حق مردم استان بوشهر است و انتظار می‌رود مسؤولان این استان برای جلوگیری از این تحرکات نامحسوس، چاره‌ای بیاندیشند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج