اخبار ویژه

کد خبر : 250925 تاریخ ثبت : 1398/10/8 10:07:32

سازمان تبلیغات اسلامی هزینه معالجه والدین دو کولبر مریوانی را تقبل کرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: هزینه معالجه والدین و برادر دو کولبر روستای نی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی تامین می شود.

به گزارش آزادنما؛

حجت‌الاسلام احمد حاتمیان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: در راستای اعزام هیئتی متشکل از مدیران تبلیغات اسلامی استان‌های کردستان و کرمانشاه و رئیس دارالقرآن کریم تبلیغات اسلامی کشور به منزل دوکولبر جانباخته روستای نی، هزینه مداوای پدر، مادر و برادر بیمار این دو کولبر از سوی سازمان تبلیغات اسلامی پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روز جمعه این هیئت اعزامی با سفر به روستای نی و حضور در منزل آزاد و فرهاد خسروی که اخیرا در ارتفاعات مریوان به دلیل سرما جان باختند، با خانواده دو کولبر دیدار کردند، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی قول هماهنگی و تقبل هزینه انجام مراحل پزشکی و مداوای این خانواده را داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد: در منزل دو کولبر جانباخته، تعدادی از مردم به ویژه جوانان روستای نی نیز حضور داشتند که به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند و مسئله اشتغال را اساسی‌ترین مشکل مردم روستا برشمردند.

وی بیان کرد: در این دیدار قرار شد زمینه دعوت تعدادی از جوانان روستای نی به سازمان تبلیغات اسلامی و دیدار با رئیس این سازمان برای بیان مشکلات و بررسی آن فراهم شود.

حجت‌الاسلام حاتمیان اضافه کرد: قطعا با برگزاری دیدار گروهی جوانان روستای نی با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شاهد اقدامات مثبتی در رفع برخی مشکلات مردم این روستا خواهیم بود.

وی اعلام کرد: بعد از حادثه‌ای که برای دو برادر کولبر اتفاق افتاد، حرکت‌های مختلفی از سوی مراکز مختلف و گروه‌های معاند روی داد و برای جلوگیری از موج‌سواری رسانه‌های معاند از این حادثه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید داشت تا ضمن دیدار با خانواده این دو کولبر و دلجویی والدین این دو جوان مسائل و مشکلات کولبران نیز بررسی شود.

در این دیدار که ششم دیماه 98 روی داد، هدایایی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی به خانواده آزاد و فرهاد خسروی اهدا شد.

شنیدن کی بود مانند دیدن

مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان هم در یادداشتی اظهار کرد: امروز ٬ شاهد صحنه هایی از درد و رنج مردمانی بودم که با وجود تلاشی جهاد گونه و پر خطر برای زنده بودن و کسب لقمه ای نان برای خانواده خود ٬ هنوز ٬ بله هنوز ! چشم انتظار حرکتی و تلاشی جهادگونه از مسؤولین برای کاهش ریسک و تسهیل دشوارترین ممر زندگی خود( کولبری) هستند .

امروز طنین صدای بغض آلود جوانانی را شنیدم که حسرت لحظه ای آرامش ٬ داشتن شغلی شرافتمندانه ٬ همسر و مسکن را فریاد می زد و با چهره ای غمگین ونگاهی پر امید گفت: من خودم شنیدم رهبر معظم انقلاب فرمود منظورم از قاچاق ٬ کولبری نیست. 

جوانی لاغر و نحیف که کمی اون طرف تر نشسته بود با امیدنیمه جانی ملتمسانه گفت : این دردهای ما را به رهبر انقلاب برسانید.گویا از همه جا قطع امید کرده و چشم  امید به حضرت آقا دارد.

جوانی دیگر که کمی وضعیت جسمانی بهتری داشت ٬ گفت : ای کاش شماها با دست خالی بیایید و ببینید آیا می توانید از آن مسیر پر خطر عبور کنید؟

امروز روز سختی برای من بود با خود گفتم این جوانان با این اراده آهنین و با این همه درد و رنج هنوز هم سخن از رهبر ومملکت و روزی حلال می گویند!! 

ناگاه متوجه حرف ناگفته دلشان شدم که ما با این همه درد و رنج کشنده دل به رهبر و آقا بستیم و کاستی ها و نامهربانی ها ما را از رهبر و نظام اسلامی جدا نکرده است.

چند بار از گوشه و کنار جمع جوانان به گوشم رسید این مسؤولین که هروقت انتخابات نزدیک میشه چه وعده هایی می دهند و چه تعریف و تمجیدهایی ازاین مردم بیچاره می کنند تا رای بیاورند و بعد هم هیچ...

من با درد جانکاه و مشقت مرد افکن کولبری بیگانه نیستم و گاه و بیگاه تصاویر دلخراش وتاسف بار صحنه های تلخ این قصه پر غصه را دیده ام.

اما امروز سیمای پر غم وصدای دردمندانه ای را شنیدم که بندبند هر انسان منصف را می لرزاند.

چهره پژمرده و مبهوت پدر و مادر دو جوان کولبرجان باخته ( فرهاد و آزاد خسروی) دل هر بیننده ای را ریش ریش می کرد.

آری گرچه از حال و روز کولبران و پدران و مادران دردمند و پر حسرتشان زیاد شنیده و خوانده بودم اما امروز دیدم !!!! و شنیدن کی بود مانند دیدن.

بغض متراکم در گلویم مجال سخن گفتن را از من گرفته بود با این وجود وقتی نکاتی از دردمندی آنان توضیح می دادیم نگاهها به سویم خیره میشد .گویا بذر امیدی در دلشان جوانه می زد که درد ما را می فهمند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج