اخبار ویژه

کد خبر : 250922 تاریخ ثبت : 1398/10/8 09:44:48

پیگیری قضایی محیط زیست علیه عاملان انتشار بوی نامطبوع در عسلویه

پیگیری قضایی محیط زیست علیه عاملان انتشار بوی نامطبوع در عسلویهمدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از آغاز پیگیری قضایی علیه یکی از عاملان انتشار بو در عسلویه خبر داد.

به گزارش آزادنما؛

فرهاد قلی‌نژاد صبح امروز در بررسی وضعیت آلایندگی محیط زیست در عسلویه با اشاره به همجواری شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر با صنایع نفت و گاز اظهار داشت: استقرارهای فازهای پارس جنوبی در شهرستان‌های عسلویه و کنگان باعث ایجاد آلایندگی در این شهرستان‌ها شده است و این عدم توجه به اصول زیست محیطی سبب اشاعه انواع بیماری‌ها و به‌مخاطره انداختن حیات انسان می‌شود. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بر ضرورت داشتن پیوست‌های زیست محیطی برای پروژه‌های صنعتی، تولیدی تاکید کرد و گفت: این پیوست‌ها به‌ویژه برای تاسیسات نفت، گاز و پتروشیمی امری اجتناب ناپذیر است.

وی یکی از مهمترین آلودگی‌های محیط زیست را انتشار بوی نامطبوع در شهر عسلویه و کنگان عنوان کرد و ابراز داشت: در برخی اوقات انتشار بی از حد این بود سبب گلایه مردم شده است و بر اساس قوانین و مقررات هیچ واحد صنعتی مجاز به انتشار بوی نامطبوع نیست و لازم است واحدهای صنعتی برای کنترل بو دقت و نظارت لازم را به‌ عمل آورند.

قلی‌نژاد با اشاره به پیگیری قضایی موضوع انتشار بوی نامطبوع در دو شهرستان عسلویه و کنگان گفت: در این خصوص شکایتی از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر شده است هر چند که این اداره در ماه‌های اخیر با بازدیدهای میدانی و بررسی‌های کارشناسی، منابع انتشار بوی نامطبوع را در شهرستان عسلویه و کنگان شناسایی و پیگیری لازم را با تعیین مهلت قانونی برای کنترل و رفع بوی نامطبوع تعیین کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از آغاز پیگیری قضایی علیه یکی از عاملان انتشار بو در عسلویه خبر داد و گفت: در صورتی که واحدهای صنعتی مستقر در منطقه پارس جنوبی، نسبت به کنترل بو در مهلت مقرر اقدام نکنند با پیگیری قضایی وفق قوانین و مقررات فعالیت واحدهای آلاینده متوقف می‌شود.

وی با بیان اینکه انتشار بوی نامطبوع وفق قانون هوای پاک مصوب 1396 یکی از آلاینده‌های هوا است گفت: انتشار بو تاثیرات نامطلوبی را بر سلامت شهروندان و محیط زیست دارد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج