اخبار ویژه

کد خبر : 250921 تاریخ ثبت : 1398/10/4 17:33:03
معرفی بانوان شهید استان بوشهر؛

شهید نعیمه دریاچین

شهید نعیمه دریاچینزنان در دوره‌های مختلف از تاریخ پرحماسه ایران اسلامی نقش با شکوه و بی‌بدیلی در جامعه ایفا کرد‌ه‌اند. از جمله مقاطع تاریخی که زنان دوشادوش مردان در جامعه ما حضور داشتند انقلاب اسلامی و پس از آن هشت سال دفاع مقدس بود که با هم‌صدایی و همراهی مردان حماسه جاودان را آفریدند.

به گزارش آزادنما؛ در راستای برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر و همچنین برپایی اجلاسیه ملی زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر بر آن شدیم تا به معرفی این شیر زنان دیار نخل و آفتاب و دریا بپردازیم.

 

شناسنامه

نام: نعیمه
شهرت: دریاچین
نام پدر: محمد 
نام مادر: مریم
محل تولد: خارگ از توابع شهرستان بوشهر
تاریخ تولد: 1/3/1334
تحصیلات: در حد خواندن و نوشتن
وضعیت تأهل: متأهل
تعداد فرزندان: یک پسر و دو دختر (شهید فرشاد و شهید مژده و شهید فیروزه)
شغل: خانهدار
تاریخ شهادت: 11/6/1364
علت شهادت: بمباران هوایی خارگ
محل دفن: خارگ از توابع شهرستان بوشهر

 

زندگینامه

شریکی بیقرینه

نعیمه دریاچین از زنان اهل سنتی است که سند حقانیت و مظلومیت انقلاب بزرگ خمینی را با خون خود، امضا و تثبیت نموده است.

صبح بیست و چهارم شهریور سال1364، خورشید مثل همیشه آرام و بی سر و صدا طلوع کرد اما رازی در حال فاش شدن بود. رازی که هیچ یک از کائنات از چون و چندش خبر نداشتند. عقربهها شتابان مسیر ساعت گرد خود را طی میکردند و ثانیهها نیز به دنبالشان، تا در قاب ساعت وقت 9:30 دقیقه را نمایان سازند. یک آن، صدای زنگ خطر، فضای خانه را درهم و آشفته کرد. نعیمه نوزاد در بغل به همراه دیگر کودکانش به روش همیشگی خود به سمت حیاط دوید و در زیر درخت «لیل»  پناه گرفتند. فریده که در آن لحظه برای بردن لیوان آبی برای یک جاروکش و نظافت‌چی اقدام کرده بود، مادر با اصرار از او میخواهد که این کار را نکند اما او بر خواسته خود اصرار میکند. مشیت و تقدیر الهی، چیز دیگری را رقم زده بود. غرش وحشتناک هواپیمای دشمن، نفیر مرگ را میپراکند. طولی نکشید که بمبها، بیش از یک چشم برهم زدن، بیرحمانه، حیاط را در هم کوبیدند. بر اثر بمباران، «فروغ» شیرخوار از بغل مادر بر روی زمین و روی شاخهی درخت «لیل» افتاد. نعیمه و دو فرزندم، فرشاد و فیروزه در دم شهید شدند. فریدون و فروغ هم به شدت زخمی شدند و قبل از ورود پدر به اهواز به آنجا اعزام شدند. همان لحظه مخازن نفت خارگ را هم، زدند. تیرگی و آلودگی فضای خارگ به قدری بود که گویی خورشید، طلوع نکرده، غروب کرده بود.

 

شاهدی ارواح پاک و مطهر شهدا بخصوص شهدای زن استان بوشهر صلوات

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج