اخبار ویژه

کد خبر : 250916 تاریخ ثبت : 1398/10/4 17:10:46

آخرین اخبار از تعطیلی دانشگاه‌ها و ادارات استان تهران

سخنگوی استانداری تهران درباره آخرین وضعیت فعالیت دانشگاه‌ها و ادارات استان تهران در روز پنجشنبه توضیحاتی داد.

به گزارش آزادنما؛

امین بابایی سخنگوی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به رسیدن میانگین ۲۴ ساعته شاخص آلودگی هوا به ۱۵۰، آیا دانشگاه‌ها برای فردا تعطیل می‌شود؟ گفت: طبق تصمیم استانداری و ریاست جمهوری به عنوان نهاد‌های حاکمیتی، فردا فقط مدارس تعطیل هستند و سایر بخش‌ها مانند ادارات و به ویژه دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند.

او با اشاره به رسیدن شاخص آلودگی هوا در شهرری به بالای ۲۰۰ واحد و ناسالم بودن هوا برای همه گروه‌ها اظهار کرد: تصمیمات استانداری و کمیته اضطرار آلودگی هوا بر حسب میزان آلایندگی در یک نقطه نیست، بلکه بر اساس میانگین میزان آلایندگی در تمامی نقاط تهران است.


بیشتر بخوانید: تصاویر هوایی از آلودگی هوای تهران/ چتر دودی بر سر پایتخت


سخنگوی استانداری تهران در پاسخ به این سوال که شهر ری جمعیت زیادی دارد که در معرض خطر قرار گرفته‌اند، آیا ممکن است در این مورد به صورت نقطه‌ای تصمیم گیری شود؟ گفت: شهرری دارای فرمانداری مستقل است و می‌تواند در صورت لزوم برای این منطقه تصمیم گیری کند.

همچنین حسین توکلی کجانی فرماندار شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تعطیلی ادارات و دانشگاه‌های شهرری اظهار کرد: شاخص آلودگی هوا در شهرری ۲۱۳ و برای تمام گروه‌ها بسیار ناسالم است، اما مرجع تصمیم گیری تعطیلی‌ها فقط کمیته اضطرار است.

وی افزود: فرمانداری به طور قانونی اجازه تعطیلی ادارات و دانشگاه‌ها را ندارد و ما نمی‌توانیم تصمیم شهرستانی بگیریم.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج