اخبار ویژه

کد خبر : 250897 تاریخ ثبت : 1398/10/4 11:17:04

آغاز بارش برف و باران ۵ روزه در ۲۱ استان

سازمان هواشناسی از آغاز بارش برف و باران ۵ روزه در ۲۱ استان خبر داد. آلودگی هوای تهران امروز تشدید شده اما فردا برای پایتخت بارش باران پیش بینی شده است.

به گزارش آزادنما؛

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز در اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است که در شهرهای صنعتی و پُر جمعیت تشدید آلودگی و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش بینی می‌شود. همچنین به دلیل وزش باد جنوبی در سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش نسبی دما روی می‌دهد.

از بعدازظهر امروز سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و در استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی بارش باران گاهی همراه با وزش بادپیش بینی شده است.

فردا فعالیت سامانه بارشی گسترده شده و علاوه بر مناطق یاد شده شمال خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری، همدان، لرستان، زنجان و دامنه‌های جنوبی البرز به ویژه در ساعات بعدازظهر در استان‌های قزوین، البرز و تهران را نیر در بر می‌گیرد که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به صورت برف و در مناطق جنوبی کشور بارش همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی روز جمعه با تداوم فعالیت سامانه در مناطق یاد شده، در استان‌های قم،‌ مرکزی، غرب اصفهان و مناطقی از جنوب غرب کشور نیز بارش پراکنده گاهی با وزش باد روی می‌دهد. شدت بارش‌ها برای این روز مربوط شرق لرستان، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی است.

روز شنبه هفته آینده در شمالغرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده بوده و در غرب خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر بارش با شدت بیشتر و گاهی همراه با رعد و برق ادامه خواهد داشت. همچنین در این روز با نفوذ جریانات شمالی به سواحل شمالی کشور بارش خفیف باران و کاهش نسبی دما در این مناطق روی می‌دهد. روز یکشنبه هفته آینده فعالیت سامانه بارشی بیشتر به سمت نیمه شرقی کشور معطوف شده که در برخی مناطق مرکز، شرق و شمالشرق و دامنه‌های زاگرس مرکزی و در شرق سواحل شمالی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود که شدت بارش‌ها در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی است./دانا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج