اخبار ویژه

کد خبر : 250862 تاریخ ثبت : 1398/10/2 11:11:33

جمعیت استان بوشهر به یک‌میلیون و ۱۷۲ هزار نفر رسید/ کاهش تولدها

جمعیت استان بوشهر به یک‌میلیون و ۱۷۲ هزار نفر رسید/ کاهش تولدهامدیرکل ثبت‌احوال استان بوشهر از کاهش ۱۸ درصدی میزان ولادت در استان بوشهر در ۹ ماه امسال خبر داد و گفت: جمعیت استان بوشهر به یک‌میلیون و ۱۷۲ هزار و ۶۰ نفر رسیده است.

به گزارش آزادنما؛

اسکندر پاسالار در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به کاهش ۱۸ درصدی ولادت در استان، اظهار داشت: طی ۹ ماهه نخست امسال میزان فوت نیز ۱۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: تا پایان آذر جمعیت استان بوشهر به یک‌میلیون و ۱۷۲ هزار و ۶۰ نفر رسیده است که از این تعداد ۷۱ درصد در شهرها و ۲۹ درصد در روستاها ساکن هستند.

مدیرکل ثبت‌احوال استان بوشهر با بیان اینکه ۵۳ درصد جمعیت استان را مردان و ۴۷ درصد را زنان تشکیل می‌دهد افزود: در استان بوشهر بیش از ۹۰ درصد مردم درخواست کارت ملی هوشمند داده یا کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند.

پاسالار یادآور شد: ۶۸ هزار نفر از واجدین شرایط هم ۱۵ سال به بالا هستند که تا این لحظه نسبت به تکمیل ثبت‌نام خود هیچ اقدامی نکرده‌اند.

مدیرکل ثبت‌احوال استان بوشهر خاطرنشان کرد: بیشترین اسامی ثبت‌شده برای متولدین پسر حسین، علی و محمد و برای متولدین دختر زهرا، فاطمه، زینب و رقیه بوده است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج