اخبار ویژه

کد خبر : 250858 تاریخ ثبت : 1398/10/2 11:08:01

آلودگی هوا، بوی بد، ترافیک و حالا سگ‌های هار ولگرد

آلودگی هوا، بوی بد، ترافیک و حالا سگ‌های هار ولگردطبق بند 15 ماده ی 55 قانون شهرداری‌ها و دستوالعمل ابلاغی از وزارت کشور در خصوص جمع‌آوری سگ‌های پرسه‌زن، شرکت ساماندهی به نیابت از شهرداری تهران موظف به جمع‌آوری این سگ‌ها از سطح شهر هستند.

به گزارش آزادنما؛

حمیدرضا تحصیلی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با حامیان حیوانات اظهار کرد: طی دو ماه گذشته بیش از هشت جلسه با حامیان برگزار کرده‌ایم که خروجی آن ایجاد تشکل مردم‌نهادی شد که با بهره‌گیری از ساز و کارهایی می‌توان به آنها اعتماد کرد.

وی افزود: طی جلساتی که با این تشکل مردم‌نهاد برگزار شده است، سایتی راه‌اندازی شد  که ضمن اطلاع‌رسانی کامل از شرایط و روند نگهداری سگ‌های بدون صاحب توسط شهرداری، امکان آن مهیا می‌شود تا حامیان دارای صلاحیت، سگ‌های بدون صاحب را پس از طی کردن تمام مراحل عقیم‌سازی، واکسیناسیون و تگ‌گذاری، برای نگه‌داری، تحویل بگیرند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به آدرس سایت و بهره‌برداری حامیان دارای صلاحیت گفت: به‌زودی  این سایت از سوی تشکلی که راه‌اندازی کرده است، معرفی خواهد شد.

تحصیلی با اشاره به این که روزانه 30 تا 40 قلاده سگ بی‌صاحب در مرکز آرادکوه ساماندهی می‌شوند، یادآور شد: پس از جمع‌آوری سگ‌ها و طی کردن فرایند عقیم‌سازی، سگ‌ها تحویل حامیان می‌شود.

وی افزود: هفته قبل این کار انجام شد و در نخستین مرحله 80 قلاده سگ عقیم شده برای رهاسازی تحویل آن‌ها داده شد.

البته چند ماه پیش تاجیک، رییس شورای اسلامی شهر حسن‌آباد فشافویه گفته بود که شبانه تعداد زیادی از سگ‌های بلاصاحب توسط پیمانکاران شهرداری تهران در محدوده این شهر در جنوب تهران رهاسازی می‌شوند که به معضلی جدی برای ساکنان این منطقه تبدیل شده است.

البته مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران درباره جمع‌آوری سگ‌های ولگرد و بی‌صاحب گفته بود که این سگ ها پس از جمع‌آوری، پلاک‌کوبی و تأیید دامپزشکان به‌عنوان سگ نگهبان، به‌صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرند.

طبق بند 15 ماده ی 55 قانون شهرداری‌ها و دستوالعمل ابلاغی از وزارت کشور در خصوص جمع‌آوری سگ‌های پرسه‌زن، شرکت ساماندهی به نیابت از شهرداری تهران موظف به جمع‌آوری این سگ‌ها از سطح شهر هستند.

طبق بررسی های میدانی در غرب تهران محله کوهستان، شهرک ازگل، مناطق 1، 22، 5، 21، 4 و 15 بیش‌ترین سگ‌های بی‌صاحب را دارند.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج