اخبار ویژه

کد خبر : 250851 تاریخ ثبت : 1398/10/1 17:27:10

افتتاح 23 طرح در سفر معاون اول رئیس‌جمهور به بوشهر

افتتاح 23 طرح در سفر معاون اول رئیس‌جمهور به بوشهرااستاندار بوشهر گفت : در سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان بوشهر ۲۳ طرح عمرانی و تولیدی با اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه استان بوشهر فردا میزبان اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و شماری از اعضای هیات دولت است، اظهار داشت: این سفر بدون شک مایه خیر و برکت برای این استان خواهد بود.

استاندار بوشهر توجه به روستا به عنوان کانون تولید را یکی از سیاست‌های دولت برشمرد و اضافه کرد: در همین ارتباط در سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان بوشهر 19 طرح بوم‌گردی با 14 میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: هرچند همه شهرستان‌های استان بوشهر از اجرای طرح‌های کشاورزی و بوم‌گردی سهم دارند اما در این سفر به صورت نمادین سه پروژه بخش کشاورزی در شهرستان دشتستان توسط دکتر جهانگیری افتتاح خواهد شد.

گراوند به برنامه سفر معاون اول رئیس جمهور به استان بوشهر اشاره و بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده در این سفر یک روزه گلخانه 75هکتاری روستای بنداروز، آبیاری تحت‌فشار هزار و 500هکتاری و یک واحد پرواربندی سه هزار راسی گوساله در شهرستان دشتستان با مجموع اعتبار 132میلیارد تومان و اشتغال پنج هزارو  190 نفر به صورت فصلی و دائم افتتاح خواهد شد.

 وی گفت: همچنین وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز یک طرح بوم‌گردی را به نمایندگی از 19 طرح که در این سفر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد را افتتاح خواهد کرد که با افتتاح این شمار مجموع طرح‌های بوم‌گردی بهره‌برداری شده‌ در استان بوشهر به ۴۳ طرح افزایش خواهد یافت.

استاندار بوشهر افزود: همچنین در سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان بوشهر سد قیز قلعه در منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی با حضور معاون وزیر نیرو  با اعتبار 14 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد و سد قیز قلعه و بوم‌گردی‌های روستایی نیز از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ابراز کرد: سد قیزقلعه با آب قابل تنظیم سه میلیون متر مکعب، مخزن 1.2میلیون متر مکعب، از نوع آر سی سی بتن غلطکی به ارتفاع 25.5 متر با هدف بهبود آبخوان‌داری اراضی پایین دست و بهبود اراضی هزارو 400 هکتاری از زمین‌های کشاورزی منطقه دشت پلنگ اجرا شده‌است.

گراوند اضافه کرد: همچنین در این سفر دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و نمایشگاه گردشگری استان بوشهر توسط معاون اول رئیس جمهوری افتتاح و نخستین خانه موسیقی محلی جنوب کشور نیز توسط وزیر میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری افتتاح و نشست‌های شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر نیز با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار خواهد شد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج