اخبار ویژه

کد خبر : 250838 تاریخ ثبت : 1398/10/1 11:04:40

شیوه انتخاب گزینه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در مجامع شهرستانی

شیوه انتخاب گزینه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در مجامع شهرستانیرئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر شیوه انتخاب گزینه نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان بوشهر را تشریح کرد.

به گزارش آزادنما؛

سید محمد هاشمی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر، با حضور و مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی (احزاب و تشکل‌های انقلابی) پیش‌بینی‌شده در دستورالعمل مصوب ستاد مرکزی، شکل‌گرفته است.

وی تصریح کرد: در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر ۳۱ نفر از نیروهای ولایی و انقلابی حضور دارند، نمایندگان و مسئولان استانی احزاب، دانشگاهیان جوانان، بانوان، ازجمله اعضای این شورا هستند.

هاشمی اضافه کرد: اعضای شورا در یک فضای صمیمی و همدلانه به رصد امور و تعقیب فضای سیاسی استان مبتنی بر احوال انتخابات می‌پردازند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: شورای استان با سامان‌دهی کمیته‌ها و کانون‌های متعدد با تلاش دبیر و رئیس شورا و همت بلند همه اعضا و جدیت وصف‌ناپذیر ایشان، به انجام وظایف خود مشغول است.

وی تصریح کرد: ما برای هر شهرستان یک هیئت مؤسس را از بین افراد انقلابی و ولایی شهرستان موردنظر، با رأی اعضای محترم شورا مشخص کرده‌ایم.

هاشمی تأکید کرد: این مجموعه هیئت مؤسس مجمع عمومی شهرستان را که دست‌کم ۱۵۰ نفر عضو خواهد داشت و تعداد اعضای مجامع شهرستانی به جمعیت شهرستان وابسته است، تشکیل می‌دهد و آن مجمع، اعضای شورای شهرستان را از بین داوطلبان حاضر در مجمع با رأی مستقیم، انتخاب می‌کند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: این شورا نیز مانند شورای استانی در ساختار تشکیلاتی، برای خود به انتخاب رئیس، دبیر و مسئولان کمیته‌ها و کانون‌ها می‌پردازد وظایف خود را ساماندهی می‌کند.

هاشمی تصریح کرد: مجامع شهرستانی و حوزه انتخابیه به شناسایی کاندیداها می‌پردازند و خود آن‌ها در مجمع عمومی تعدادی از نامزدهای ولایی و انقلابی، مقبول، توانمند، متعهد، رأی آور را با رأی حاضران انتخاب می‌کنند و به شورا برای طی مراحل بعدی معرفی می‌کنند.

وی اضافه کرد: از بین این برگزیدگان با توجه به شاخص‌های معین و مدون و نظرسنجی همه‌جانبه، نامزد نهایی به جامعه معرفی خواهد شد، در حقیقت کار اصلی انتخاب نامزد، بر عهدهٔ مجامع شهرستانی است.

هاشمی تصریح کرد: نهایت کوشش شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر بر این است که اتحاد و اتفاق‌نظر همگانی بین نیروهای انقلابی شکل بگیرد.

وی بیان کرد: البته اتفاق‌نظر اکنون هم وجود دارد علاوه بر این با توجه به علاقه نامزدهای ولایی و هوادارانشان به اتحاد و هم‌نظری و اعتقادشان به اینکه وحدت دستور الهی برای رسیدن به نتیجهٔ مطلوب است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: سازوکار وحدت انگیز شورای ائتلاف، رسیدن به وحدت و اتفاق‌نظر، برای جبههٔ انقلاب امری روشن است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج