اخبار ویژه

کد خبر : 250824 تاریخ ثبت : 1398/9/30 16:46:36

بین مساجد و مدارس پیوند ایجاد شود

بین مساجد و مدارس پیوند ایجاد شوداستاندار بوشهر عنوان کرد: امیدواریم در راستای انس با نماز پیوندی بین مساجد و مدارس ایجاد شود، و با ایجاد جذابیت سعی کنیم فرزندانمان بیشتر به سمت نماز بروند.

به گزارش آزادنما؛

عبدالکریم گراوند پیش از ظهر امروز در پنجمین اجلاس استانی نماز بوشهر اظهار کرد: جامعه ای که با فرهنگ نماز مانوس باشد اخلاق، فرهنگ، نظم و انضباط و حق الناس در آن معنا پیدا می کند و در این جامعه آسیب های اجتماعی به شدت کاهش می یابد.

وی با تاکید بر پیوند نماز و مدارس بیان کرد: ما نماز را ستون دین می دانیم و اگر ستون نباشد اصلا سقفی برپا نخواهد شد، که اگر نماز در خون و پوست و فرهنگ جامعه ساری و جاری شود و تلاش کنیم فرزندانمان با نماز مانوس شوند و خود را مقید به اقامه نماز اول وقت بدانند یک جامعه خوب و متکی به نماز خواهیم داشت که در آن نگران تخریب، بداخلاقی و مشکلات دیگر نیستیم و بزرگان ما نگران نیستند.

این مسئول با بیان اینکه چرا درباره نماز و فرهنگ و نماز در جامعه ما کمتر کار شده است، افزود: اید بررسی شود که پس از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب چقدر توانسته ایم درباره ایجاد فرهنگ نماز در خانواده و جامعه کار عالمانه و روانشناسانه انجام دهیم تا این جذابیت و فرهنگ را ایجاد کنیم که فرزندانمان با میل و شوق به سمت اقامه نماز بروند.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: امیدواریم پیوندی بین مساجد و مدارس ایجاد شود، و با ایجاد جذابیت سعی کنیم فرزندان ما بیشتر به سمت نماز بروند که این رسالت سنگینی بر عهده بخش فرهنگی آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری چنین برنامه هایی این است که ببینیم باید چه کاری انجام دهیم تا میل به اقامه نماز و حفظ و ترویج آن در فرزندان ما بیشتر شود و امیدوارم بتوانیم به وظایف خود درباره نماز عمل کنیم و با پیوند بیشتر فرزندان و نماز روز به روز بیشتر شاهد رونق نماز و نمازخانه باشیم. 

به گزارش ایسنا، پنجمین اجلاس استانی نماز با عنوان "نماز و مدرسه" و با موضوع راهکارهای ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین دانش آموزان و حضور فعال روحانیون در نماز جماعت مدارس برگزار شد که روز جاری و در آیین اختتامیه پنجمین اجلاس استانی نماز از برگزیدگان بخش های مختلف دانش آموزی، فعالان نماز، مدیران فعال در این زمینه و... تقدیر صورت گرفت./ایسنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج