اخبار ویژه

کد خبر : 250804 تاریخ ثبت : 1398/9/30 09:07:13

پشت پرده شایعه دستگیری غواص کرمانشاهی در اغتشاشات آبان 98

پشت پرده شایعه دستگیری غواص کرمانشاهی در اغتشاشات آبان 98بهمن پرورش گفت: عده ای از روی حسادت و تنگ نظری شایعاتی را پخش می کنند اما برخی شایعات هم هدفدار است و توسط کشورهای خارجی از روی تخاصم با ایران و با هدف خدشه دار کردن جمهوری اسلامی شکل گرفته است.

به گزارش آزادنما؛

به نقل از تیتریک، این روزها شایعاتی آزار دهنده دامنگیر جادوگر آبهای ایران شده است، غواصی کرمانشاهی که از سال های دور تا کنون عمر خود را صرف خدمت رسانی به مردم کرده است اما متاسفانه طی یک سال و نیم اخیر عده ای در داخل کشور با انتشار اخبار کاذب، زحمات وی را با نامهربانی پاسخ می دهند. 

بهمن پرورش شایعه بیرون کشیدن اجساد چند جوان از اغتشاشات بنزینی آبان ماه 98 در سد کارون و کرج را قویا تکذیب کرده و در گفتگویی تفصیلی با خبرنگار تیتریک، می گوید؛ در یک سال و نیم گذشته عده ای شایعاتی مبنی بر مردن من، دیوانه شدنم، آلزایمر گرفتنم و یا روی ویلچر بودن پخش کرده اند. 
 
 
برخی هم سال گذشته شایعه کردند من برای بیرون آوردن یک جسد در آب، به200 الی 300 جسد برخورده ام که مرتبط با اغتشاشات سال 88 بوده اند، طی این ماه ها بنده همواره برای رد شایعات جوابگوی عالم و آدم بودم تا اینکه در هفته اخیر مجددا همان خبر کذب 200جسد را به اغتشاش آبان ماه 98 نسبت دادند. 
 
 
متاسفانه هر روز برای من یک داستان کذب و شایعه درست می شود در حالی که من 20 سال بدون هیچگونه هزینه، دریافت وجه و با امکانات شخصی به مردم ایران خدمت کرده ام، تا کنون به خطوط مرزی 8 کشور، 26 استان و 120 شهر ایران سفر کرده و تمام زندگی ام را صرف خدمت به مردم وطنم کردم اما متاسفانه شاهد اینگونه نامهربانی ها هستم. 
 
من شکایتم را هم به پلیس فتای استان کرمانشاه تقدیم کرده ام زیرا شخصی با شماره های ناشناس این شایعات را منتشر کرده است اما تا کنون نتیجه ای نگرفتم، باز هم متاسفانه هفته گذشته در فضای مجازی مجددا به شایعات مذکور دامن زده شد. 
 
سرمنشا شایعات اردیبهشت سال 97 بود، عازم کوه شده بودم اما با تماس های متعدد مردم مواجه شدم، حس کردم اتفاق ناگواری برای خانواده روی داده است، در تماس ها به من اعلام کردند "بهمن پرورش نجات غریق نامی در اثر سکته قلبی در سن 58 سالگی دار فانی را وداع گفت"، به این موضوع اهمیت ندادم تا حساسیتی ایجاد نشود. 
 
 
برخی از روی دلسوزی عکس من را در پروفایلشان با نوار سیاه قرار داده بودند، امروز هم برخی از روی ناآگاهی و بدون اینکه عمدی در کار باشد، عده ای هم از روی حسادت و تنگ نظری شایعاتی را پخش می کنند اما برخی شایعات هم هدفدار است و توسط کشورهای خارجی ار روی تخاصم با ایران و با هدف خدشه دار کردن جمهوری اسلامی شکل گرفته است. 
 
متولد سال 46 هستم و از سال 60 تا کنون در حوزه غواصی فعالیت دارم اما به صورت حرفه ای 20 سال است که به کار غریق نجات مشغول هستم، باعث آرامش بسیاری از خانواده های ایرانی شده ام و در اوج گمنامی و بدون پول جان، مال و زندگی ام را به خطر انداخته ام و تن به سردترین، آلوده ترین آبها و سهم ناک ترین رودخانه ها داده ام و خدا همواره کمک و همراه من بوده است. 
 
 
در عملیات ها افرادی را به صورت زنده از آب نجات داده ام، در حوادثی مانند سقوط بالگرد پیکر شهدای والامقام را از آب بیرون کشیده ام و غریق ارتش را از خاک عراق درآوردم، 31 بار در مناطق مرزی و پر از مین امدادرسانی کردم، مدرک تحصیلی ام کارشناسی امداد و نجات است، سال 91 دختری در سد کرج غرق شد و برای پیدا کردن جسد وی به این شهر آمدم اما سال 98 سفری به این استان نداشته ام. 
 
عکسی که از من با دو جنازه منتشر شده، مربوط به 23 مرداد 89 است اما آن را با شایعاتی هدفدار به اغتشاشات 98 نسبت داده اند. از مردم عزیز تقاضا دارم مسائل دروغ را اشاعه ندهند، شاغل و حقوق بگیر نیستم و خودجوش کار غریق نجات را انجام می دهم، جانباز جنگ هستم و 5 ترکش از آن زمان در بدنم به یادگار مانده است. 
 
 
در حالیکه برخی غواصان مبالغ هنگفتی را برای پیدا کردن غریق دریافت می کنند من بدون هیچگونه هزینه ای این کار را با لطف خدا انجام می دهم و زمینه آرامش غالب خانواده های ایرانی را فراهم کرده ام اما این روزها با نامهربانی مواجه شده ام.
 
در فصل های سیلابی عملیات های بسیار سختی را در راستای غریق نجات انجام داده ام اما متاسفانه خبرها و شایعات کذبی مبنی بر دستگیری من به واسطه اغتشاشات آبان 98 منتشر شد و نامهربانی های بسیار بدی علیه من صورت گرفت.  
اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج