اخبار ویژه

کد خبر : 250797 تاریخ ثبت : 1398/9/27 16:23:18
وزیر کشور خبر داد؛

تأیید صلاحیت بیش از ۹۱ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس از سوی هیئت‌های اجرایی

تأیید صلاحیت بیش از ۹۱ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس از سوی هیئت‌های اجراییرحمانی فضلی گفت: از مجموع ۱۶۰۳۳ داوطلب انتخابات مجلس، صلاحیت ۹۱.۲ درصد از افراد در هیئت‌های اجرایی تأیید شد.

به گزارش آزادنما؛

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با اعلام پایان زمان فعالیت قانونی هیئت‌های اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۶ آذرماه گفت: از مجموع ۱۶۰۳۳ نفر داوطلبانی که برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام اولیه کردند تا پایان زمان قانونی رسیدگی به صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرایی، تعداد ۸۴۸ نفر اعلام انصراف کردند. در نهایت پرونده ۱۵۱۸۵ نفر مورد بررسی قرار گرفت و در نتیجه صلاحیت ۹۱.۲ درصد از افراد در هیئت‌های اجرایی مورد تأیید قرار گرفت و نتیجه به هیئت‌های نظارت اعلام شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات، با تغییر قانون در سال ۹۵، دادستان‌های مراکز حوزه انتخابیه به ترکیب هیئت‌های اجرایی اضافه و نماینده شورای اسلامی شهرستان از جمع معتمدین حذف شدند، تصریح کرد: هیات‌های اجرایی در ۱۰ روز زمان قانونی فعالیت خود بر اساس استعلام از مراجع چهارگانه و مبتنی بر موازین قانونی ماموریت بررسی صلاحیت داوطلبان را به انجام می‌رساندند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج