اخبار ویژه

کد خبر : 250794 تاریخ ثبت : 1398/9/27 16:21:21

تخلف‌های انتخاباتی به هنگام رسیدگی می‌شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بوشهر گفت: رسیدگی و برخورد با متخلفان و مجرمان انتخاباتی به هنگام و در جریان انتخابات انجام و نباید به مدت‌ها بعد از پایان انتخابات موکول شود

به گزارش آزادنما؛

الماس گشتاسبی روز چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان بوشهر افزود: کمک‌های دستگاه‌های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی به مددجویان نباید به نام کاندیدای خاصی انجام شود و یا اینکه از این کمک‌ها و امکانات این دستگاه‌ها و سایر دستگاه‌های دولتی له یا علیه فرد، گروه، جناح یا حزبی تبلیغ انتخاباتی شود.

وی ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی و حامیان آنها ضمن پرهیز از تبلیغات خارج از زمان مقرر و قانونی از توهین به یکدیگر و افترا زدن بپرهیزند و نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مسئول از هم‌اکنون با مخلان نظم و امنیت انتخابات برخورد قانونی کنند.

گشتاسبی اضافه کرد: همچنین سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) از سوی قوه قضائیه برای گزارش‌دهی انواع تخلف‌ها، جرایم، کمبودها و کاستی‌های موجود در شهرها راه‌اندازی شده‌است و آحاد جامعه می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه و بهره‌گیری از ظرفیت آن، تخلف‌ها و جرایم انتخاباتی را گزارش کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل مورد نظر برطرف یا برخورد قانونی شود.

دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان بوشهر گفت: هدف اولیه این ستاد و سایر مسئولان در وهله نخست پیشگیری، تذکر و ارشاد متخلفان و برخورد قانونی است.

وی ادامه داد: رسانه‌ها نقشی مهم در تبیین قوانین انتخابات، وظایف دستگاه‌های نظارتی و اجرایی و حقوق شهروندان در انتخابات دارند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.

استان بوشهر چهار حوزه انتخابیه دارد که هرکدام یک کرسی نمایندگی دارند./ایرنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج