اخبار ویژه

کد خبر : 250784 تاریخ ثبت : 1398/9/27 13:14:07

مردم گرفتار آلودگی هوا هستند شورای شهری ها تندیس رونمایی می‌کنند

مردم گرفتار آلودگی هوا هستند شورای شهری ها تندیس رونمایی می‌کننددر حالی در شهر تهران شاهد رونمایی از سردیس یک فوتبالیست فقید هستیم که شهروندان دچار آلودگی هوا هستند و در تهران نیازمند گسترش حمل و نقل شهری هستیم.

به گزارش آزادنما؛

«بحران ناکارآمدی» عنوانی است که این روزها می توان برای مدیریت اجرایی کشور و برخی از مدیریت های محلی از جمله شهرداری تهران از آن استفاده کرد. متاسفانه در کشورمان شاهد نوعی از مدیریت هستیم که بیشتر علاقه مند به مدیریت نمایشی است و در زمان بحران نه تنها خوب عمل نمی کند بلکه با برون سپاری مسئولیت دیگران را مقصر این موارد عنوان می کند.

شهر تهران در چند روز اخیر شاهد آلودگی شدید بود تا جایی که شهردار شاخص آلودگی پایتخت را در شب سه شنبه 200 عنوان کرد که یک رکورد محسوب می شد. اما وقتی از شهردار تهران سئوال شد که برای برطرف کردن این آلودگی چه برنامه ای دارید عنوان کرد بایستی مردم از خودروهای شخصی کمتر استفاده کنند. این به معنای استفاده بیشتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی است.
 
این موضوع در شرایطی است که با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و گران شدن قیمت این حامل سوخت شاهد استفاده بیشتر مردم از حمل و نقل عمومی بودیم. در همین راستا عنوان شده که حداقل 10 درصد متروسواران و 40 درصد مردم بیشتر از اتوبوس ها برای تردد در سطح شهر استفاده کرده اند. این مسئله سبب شد تا در ساعات شلوغی حجم تردد بیشتر شود و مردم با مشکلاتی بیشتری روبرو شوند. اما زمانی که این مشکلات به مدیران شهری گفته شد به جای اینکه قول تسهیل این امر را بدهند، عنوان کردند مردم از واگن های خلوت برای تردد استفاده کنند. 
 
کاسبی سیاسی عضو شورای شهر تهران با نام یک فوتبالیست محبوب  
 
جالب اینجاست که در همین زمان شاهد یک شوآف جدید از سوی شورای شهری ها هستیم و یک خیابان به نام « ناصر حجازی» فوتبالیست فقید کشورمان نامگذاری و از سردیس وی در این خیابان رونمایی شد. اگرچه این فوتبالیست طرفدارانی دارد اما نیاز مردم در این زمانه تغییر نام های معابر نیست و با توجه به آلودگی هوای تهران و سختی حمل و نقل اولویت اصلی تهران در این حوزه تعریف می شود.
 
 
این درحالی است که مدیریت شهری در تهران به جای موضوع حمل و نقل عمومی به طرح های نمایشی مانند دوچرخه های بی دود پرداخته که به اذعان رئیس شورای شهر تهران یک هزارم از مشکل حمل و نقل تهران را نیز حل نمی کند.
 
به نظر می رسد شهر تهران نیازمند یک مدیریت جدی اجرایی است و اولویت های آن کاملا شناخته شده است. مردم نیز با توجه به مشکلاتی که دارند خواهان حل این معضلات هستند اما مدیران شهری خود را مشغول کارهای دیگری کرده اند. /دانا
اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج