اخبار ویژه

کد خبر : 250783 تاریخ ثبت : 1398/9/27 13:13:20

پروژه عمرانی میدان مطهری بوشهر به خواب زمستانی رفت

پروژه عمرانی میدان مطهری بوشهر به خواب زمستانی رفتمردم در انتظار هستند که شاهد روند اجرایی پروژه مطهری باشند اما ظاهرا پروژه به خواب زمستانی رفته است و انگار خیال ندارد بیدار شود.

به گزارش آزادنما؛

شهر  بوشهر به دلیل اینکه حجم تراکم بسیار بالایی دارد طرح ایجاد تقاطع های همسطح در دستور کار مدیریت شهری با همکاری مجموعه معاونت استانداری بوشهر قرار گرفت و مراسمی با تشریفات بسیار بالا به همراه بنرهایی با عنوان زمان تحویل پروژه در سراسر شهر نصب شد.

اما غافل از اینکه مردم حافظه تاریخی دارند و می دانند پروژه کی آغاز شده است و روند پروژه چگونه است، اما مسئولین باید بدانند که با پیمانکاران چگونه قرار داد ببندند و چگونه رفتاری داشته باشند تا در زمان مدیریتی آنها نام ماندگاری داشته باشند.

پروژه تقاطع غیر همسطح مطهری شهر بوشهر در تیرماه امسال با اعتبار ۳۲۴ میلیارد و ۶۴۷ میلیون ریال و شامل ۸۴۳ متر پل شروع شد که در زمان بهره برداری، نورالدین امیری شهردار بوشهر مدت پروژه را ۱۸ ماهه ذکر کرد.

هفته گذشته نشست علنی شورای شهر بوشهر با حضور شهردار بندر بوشهر در حالی برگزار شد که قسمت بسیاری از جلسه به موضوع تقاطع غیرهمسطح مطهری اختصاص داده شد و شهردار در این خصوص اظهاراتی داشت.

اما نکته بسیار جالب این است که مسئولین عمرانی بخصوص مدیریت شهری، پروژه ها را به صورت اولویت بندی شده معرفی کرده اند و روند مناقصه را کاملا قانونی می‌دانند، اما با گذشت چند ماه از آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح مطهری، فقط شاهد تجهیز کارگاه و مشغول بودن دو یا سه کارگر در طول روز هستیم.

نیاز است مدیریت شهری و معاونت عمرانی استانداری بوشهر برای جلوگیری از ایجاد فسادهای تکراری در پروژه ها که در استان بوشهر نمونه آن کم نیست، اقدامات جدی و تدابیر مناسبی داشته باشند و تا قبل از فرارسیدن ۱۸ اسفند، روز بوشهر و ایام نوروز، نمای ورودی شهر بوشهر متناسب و در شان مرکز استان باشد.

با وجود اینکه پروژه هایی مانند ایجاد تقاطع غیر همسطح در سراسر کشور کاملا عادی است اما در شهر بوشهر طرح مطالعاتی چند ماهه و اجرای پروژه، چند سال طول می کشد که باید به سواد عمرانی مسئولین استان بوشهر شک کرد.

حال مردم در انتظار هستند که شاهد روند اجرایی پروژه مطهری باشند اما ظاهرا پروژه به خواب زمستانی رفته است و انگار خیال ندارد بیدار شود.

البته روند پروژه با یک ماشین خاک بردار و دو سه کارگر فصلی کسالت بار پیش می رود که طی چند ماه، فقط حدود ۵۰ متر بلوار خاک برداری شده است و تپه ای در مسیر عبور و مرور مردم ایجاد کرده اند.

از زمانی که تجهیزات کارگاهی در محورهای تقاطع غیر همسطح مطهری مستقر شده است در برخی ساعات شبانه روز شاهد ترافیک های بسیار سنگین هستیم که این موضوع از دید مسئولین غافل مانده است.

حال باید منتظر ماند که آیا مدیریت شهری و حوزه عمرانی استانداری بوشهر می توانند در کنار هم پروژه را در مدت ۱۸ ماه به اتمام برسانند یا برش روبان به دست دولت بعدی انجام خواهد شد./ساس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج